Szybki i przenośny SSD Samsung T7

Radek Nimal - Wednesday, 20 May 2020, 23:57

Po styczniowej premierze przenośnego SSD z wbudowanym czytnikiem odcisków palców Samsung T7 Touch, o którym pisaliśmy na początku roku, firma przedstawiła nowy model pozbawiony biometrii. Urządzenie nazywa się wobec tego po prostu T7.
Mimo rozmiarów mniej więcej karty kredytowej na nośniku pomieścimy 500 GB, 1 TB lub nawet 2 TB danych. Do komunikacji z komputerem wykorzystywany jest interfejs USB 3.2 drugiej generacji. To z kolei przekłada się na znakomite osiągi – odczyt 1 050 MBps i nieznacznie tylko wolniejszy zapis 1 000 MBps. Jest to zaleta interfejsu zewnętrznego oraz zastosowanego wewnątrz dysku SSD NVMe. W porównaniu do modelu T5 wzrost transferów jest aż 9,5-krotny.


Przy okazji nie zrezygnowano z fizycznego bezpieczeństwa. Napęd wytrzyma upadek na twardą nawierzchnię nawet z wysokości dwóch metrów. Producent objął go długim, bo aż trzyletnim okresem ochrony.


Nabywca w komplecie otrzyma kable USB typu A oraz USB-C. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne (czerwona, niebieska oraz klasyczna szara) oraz trzy pojemności. Ceny sugerowane w momencie premiery wynoszą:
  • 500 GB – 109,99 USD

  • 1 TB – 199,99 USD

  • 2 TB – 369,99 USD


Źródło: Samsung

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.