Szybki dysk OWC Envoy Pro FX

Radek Nimal - Thursday, 14 January 2021, 01:03

Doskonale znana miłośnikom komputerów ze znakiem nadgryzionego jabłka firma OWC przedstawiła nowy, zewnętrzny dysk SSD. Envoy Pro FX to szybkie urządzenie zgodne z Thunderbolt i USB.
Dzięki zastosowaniu portu USB-C możliwe jest korzystanie zarówno z połączenia Thunderbolt jak i USB. Co ciekawe producent zapewnia, że Envoy Pro FX będzie także kompatybilny z przyszłymi wersjami interfejsów – Thunderbolt 4 oraz USB 4. Napęd też nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Osiąga przy tym prędkości 2 800 MBps przy pojemnościach od 240 GB do 2 TB zależnie od wybranej wersji.

Urządzenie jest przy tym wytrzymałe. Zniesie zanurzenie w wodzie i zapylone środowisko dzięki odporności IP67. Nie straszne mu także upadku – posiada certyfikat zgodności z MIL-STD810G. Producent objął napęd trzyletnim okresem ochrony gwarancyjnej. OWC Envoy Pro FX właśnie trafia na półki sklepowe w cenie od 169 USD zależnie od pojemności.

Źródło: OWC

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.