SSD ADATA ISSS333

Radek Nimal - Sunday, 01 March 2020, 18:05

ISSS333 to nowy napęd ADATA dedykowany do zastosowań przemysłowych. Wykonany jest w standardzie 2,5-cala ze standardowym interfejsem SATA III.
Urządzenie bazuje na kościach 3D TLC NAND flash mieszczących trzy bity danych w każdej komórce pamięci. Wykonany jest w najpopularniejszym standardzie 2,5-cala i posiada interfejs SATA III 6 Gbps. Przekłada się to na przeciętne osiągi – 560 MBps przy odczycie danych i 520 MBps przy ich zapisie. Zużycie energii jest za to na bardzo niskim poziomie – zaledwie 2,3 W.


Napęd posiada za to technologię PL (Power Lost Protection) zapobiegającej utracie danych w przypadku nagłej, chwilowej przerwy w zasilaniu. Dzięki temu, oraz wysokiej wytrzymałości, doskonale sprawdzi się w zastosowaniach profesjonalnych i przemysłowych. Wytrzymałość liczona w ilościach cykli P/E wynosi 3 000, czyli jest na poziomie porównywalnych do kości typu MLC (mieszczących 2 bity danych na komórkę pamięci).


Dodatkowo napęd zniesie szerokie spektrum temperatur – od -40°C do +85°C. Ma to szczególne znaczenie w przypadku używania tego typu pamięci w urządzeniach przemysłowych używanych w różnych warunkach atmosferycznych czy też w pojazdach. W dodatku na bazie tego napędu, zależnie od wykorzystywanych kości, można budować napędy o pojemnościach od 64 GB do nawet 2 TB (dla standardowych rozmiarów), co dodatkowo pozwala na szerokie zastosowanie.


Źródło: ADATA

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.