Samsung 870 QVO

Radek Nimal - Thursday, 02 July 2020, 12:32

Samsung dodał do swojej oferty półprzewodnikowy napęd 870 QVO SATA. Zbudowano go na bazie kości QLC. Osiąga pojemności do aż 8 TB włącznie.
Urządzenie wykonano w standardzie 2,5-cala i wyposażono w interfejs SATA III 6 Gbps. Osiągu napędu to 560 MBps przy odczycie danych i 530 MBps przy ich zapisie. Współczynniki wydajności wynoszą odpowiednio 98 000 IOPS i 88 000 IOPS.


870 QVO zbudowano na bazie kości 3D V-NAND typu QLC, czyli mieszczą po cztery bity danych w każdej komórce. Do zarządzania pamięcią służy chip MKX własnej produkcji Samsunga. Dostępne są cztery wersje pojemnościowe różniące się ilością pamięci cache i dopuszczalną obciążalnością:
  • 8 TB – 8 GB DRAM LPDDR4, 2 880 TB TBW

  • 4 TB – 4 GB DRAM LPDDR4, 1 440 TB TBW

  • 2 TB – 2 GB DRAM LPDDR4, 720 TB TBW

  • 1 TB – 1 GB DRAM LPDDR4, 360 TB TBW


Samsung przygotował dla napędu nowe wersje oprogramowania Data Migration i Magician 6 dające dostęp do wielu funkcji pozwalających na zarządzanie napędami, ich aktualizację i optymalizację działania. Mimo, ze napęd przeznaczony jest dla użytkowników domowych wyposażono go w funkcję Diagnostic Scan identyfikującą potencjalne problemu i pozwalający na reset do ustawień fabrycznych za pomocą kodu PSID. Nowy napęd objęty jest przez producenta trzyletnią ochroną gwarancyjną.


Najmniejsza wersja 1 TB ma pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w połowie bieżącego miesiąca. Będzie kosztował 129,99 USD. Na początku sierpnia dołączą do niego wersje 2 TB i 4 TB. Na najpojemniejszy model 8 TB przyjdzie nam poczekać do przełomu sierpnia i września.


Źródło: Samsung

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.