QNAP TS-431X3

Radek Nimal - Wednesday, 15 July 2020, 13:26

QNAP wprowadził na rynek nowy model serwera NAS. TS-431X3 wyróżnia się szybkimi kartami sieciowymi – 10 GbE, 2,5 GbE 1 GbE i RJ45.

Urządzenie do łączności z siecią może użyć 10 GbE ze złącze SPF+ i na tradycyjnym RJ45 – 1 GbE oraz 2,5 GbE. Odpowiednią moc obliczeniową zapewnia czterordzeniowy procesor AnnaurnLabs AL-314 z zegarem 1,7 GHz wspierany przez 4 GB pamięci RAM (w jednym slocie z możliwością wymiany na maksymalnie 8 GB).

Wolnostojący serwer posiada 4 zatoki na 3,5-calowe dyski SATA III 6 Gbps. Napędy oczywiście można wymieniać w czasie pracy a serwer oczywiście umożliwia zestawienie ich w macierz RAID. Do podłączania urządzeń zewnętrznych bezpośrednio pod serwer służą trzy porty USB 3.2 pierwszej generacji (5 Gbps).

Największą siłą serwerów QNAP jest ich system operacyjny QTS z dostępem do rozbudowanego i ciągle aktualizowanego sklepu z aplikacjami. Scentralizowanie zarządzanie kopiami serwerów, komputerów i urządzeń mobilnych przez Qsync, systemy monitoringu przez Surveillance Station, zarządzanie kontami pocztowymi przez QmailAgent, automatyzacja plików firmowych przez Qfiling czy wyszukiwarka kontekstowa zawartości Qsirch to tylko przykłady, co można zrobić za pomocą NASa QNAP.

Źródło: QNAP

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.