QNAP Notes Station i Qnotes

Radek Nimal - Wednesday, 08 July 2020, 13:05

QNAP udostępnił nową wersję Notes Station 3, aplikację do robienia notatek na serwerze NAS. Notes Station 3 umożliwia pracę kilku osób na tych samych notatkach - użytkownicy tej samej grupy roboczej mogą wspólnie edytować notatki i śledzić zmiany wprowadzone przez inne osoby, co znacznie upraszcza komunikację w zespole i poprawia wydajność. Wersja na urządzenia mobilne, Qnotes3, umożliwia użytkownikom zapisywanie i udostępnianie przemyśleń, pomysłów i zadań w dowolnym momencie.

Notes Station 3 integruje funkcje edycji grupowej Google Docs z funkcjami notatek Evernote. Dzięki jednoczesnej edycji użytkownicy serwera NAS mogą przekształcać notatki w platformę komunikacji grupy roboczej. Notatki można udostępniać użytkownikom, którzy nie posiadają konta na serwerze NAS za pośrednictwem linków, które użytkownicy nie mający konta na serwerze NAS mogą edytować anonimowo. Każda edytowana notatka wyświetla informację o tym kto, w którym miejscu i kiedy dokonał jej edycji, pomagając pozostałym użytkownikom zidentyfikować członka zespołu w celu omówienia dokonanych zmian.

Narzędzia do edycji Notes Station 3 obejmują automatyczny układ, edycję zdjęć i wstawianie plików zapisanych na serwerze NAS. Użytkownicy mogą łatwo zarządzać i znajdować notatki za pomocą zdefiniowanych przez siebie znaczników lub poprzez wyszukiwanie słów kluczowych. Funkcja trybu prezentacji w Notes Station 3 umożliwia także użytkownikom łatwe wyświetlanie notatek podczas spotkań i prezentacji. Ponadto w aplikacji Notes Station 3 można szybko utworzyć listy zadań do wykonania, co ułatwia zarządzanie codziennymi zadaniami.

W Notes Station 3 (wersja 3.5 lub nowsza) użytkownicy mogą umieszczać filmy z YouTube i importować notatki z Evernote. Dwuetapowy proces weryfikacji chroni dane użytkownika. Użytkownicy mogą również szybko uzyskiwać dostęp do zapisanych treści internetowych (w tym stron internetowych, artykułów i obrazów) w notatkach za pomocą rozszerzenia Clipper programu Notes Station 3 dla Google Chrome.

Qnotes3 to aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom zapisywać codzienne inspiracje podczas podróży. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować notatki offline. Wszystkie notatki i zmiany utworzone offline są automatycznie synchronizowane po ponownym połączeniu z serwerem NAS. Qnotes3 (wersja 1.3 lub nowsza) wprowadza ulepszone narzędzia do edycji, w tym podświetlanie i zmienne kolory tekstu, dzięki czemu użytkownicy mogą być bardziej produktywni podczas podróży.

Źródło: QNAP

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.