Porty gier PS na PC

Radek Nimal - Monday, 26 August 2019, 09:32

Sony Interactive Entertainment oficjalnie podało informację o rozważaniu możliwości otwarcia opcji przeniesienia najpopularniejszych tytułów dostępnych na wyłączność dla konsoli Play Station na komputery klasy PC.
Sprawa dotyczy własnych tytułów opracowanych z myślą wyłącznie o konsoli PlayStation, takich jak Fortnite czy Minecraft. Sony dotychczas obudowywało się wysokim murem chroniąc swoich ekskluzywnych tytułów. Zupełnie inną strategię obrał największy konkurent, czyli Microsfot z platformą Xbox. Szczególnie ostatnio popularyzowana Xbox for PC GamePass zmieniło rynek.


Sytuacja Sony jest jednak inna. Microsoft obok Xboxa musi dbać o swój system operacyjny Windows, więc takie ruchy są zrozumiałe i przyczyniają się do popularyzacji obu platform. Tymczasem Sony chce jak najbardziej separować konsole od konkurencji, by klienci chcący PlayStation nie mogli nigdzie indziej dostać pożądanych tytułów. Nadmierna izolacja jednak zawsze prowadzi do spadku popularności. Należy więc znaleźć rozsądny kompromis. Jak widać punkt równowagi zaczyna się właśnie przesuwać w kierunku komputerów PC.


Źródło: The Next Web

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.