Porcelanowy SSD TEAMGROUP

Radek Nimal - Friday, 03 July 2020, 15:04

Bugatti niedawno zaprezentowało wersję Veyrona z porcelanowymi wstawkami na kołach i karoserii. Czas teraz na napędy SSD z porcelaną? TeamGroup przedawniło najnowsze rozszerzenie linii produktów CARDEA o taki właśnie napęd – Ceramic C440. Piękny, szybki i... chłodny.
Wstawka ceramiczna jednak nie jest tylko ozdobą w tym przypadku. Zastosowany kompozyt ma na celu wydajne chłodzenie napędu. Biały materiał ma unikalną teksturę. Wcześniej był wykorzystywany do budowy pojazdów kosmicznych. W napędzie odpowiada za rozpraszanie ciepła.


A jest co chłodzić. CARDEA Ceramic C440 to napęd wykonany w postac9 karty M.2 z interfejsem PCIe 4.0 x4 NVMe 1.3. Osiągane prędkości transferów to 5 000 MBps dla odczytu danych i 4 400 MBps dla zapisu. Współczynniki wydajności dla wynoszą zarówno przy zapisie jak i odczycie po 750 000 IOPS. Mimo niewielkich rozmiarów (karta M.2 2280 o grubości całkowitej 4,75 mm) na napędzie zmieści się 1 TB lub 2 TB danych. Wytrzymałość napędu wynosi odpowiednio 1 800 TBW i 3 600 TBW. Współczynnik bezawaryjnej pracy wynosi 1 700 000 godzin MTBF a producent objął napęd pięcioletnią gwarancją.


Źródło: TeamGroup

Tagi: , , , , , , , ,

Komentarze (1)
  1. ghfjfg pisze:

    Wiekszosc ssd jest made in china

    china z angielskiego = porcelana

    aluminium czy miedz napewno lepiej odprowadzi cieplo niz jakas tam kosmiczna porcelana

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.