Nowy format SSD wprowadzany przez Kioxia

Radek Nimal - Thursday, 02 July 2020, 13:43

Do zastosowań korporacyjnych Kioxia opracowała nową generację EDSFF (Enterprise & DataCenter SSD Form Factor) E3.
Standard został zatwierdzony przez SNIA SFF-TA-1008 Technical Work Group, którego aktywnym członkiem jest Kioxia. Nowy standard E3 opracowany jest w dwóch wersjach E3.S (E3.Short) oraz E3.L (E3.Long). Znajdzie zastosowanie w serwerach oraz AFA (All Flash Arrays). Jedną z najważniejszych zalet jeden wspólny konektor PCIe dla modułów NVMe SSD, kart graficznych GPU oraz kart sieciowych NIC. Daje to elastyczność i łatwość rozbudowy. Zasilanie maksymalne dla każdego modułu wynosi 40 W. Każdy element jest w standardzie 2,5-cala.


Obecnie zaprezentowane egzemplarze to E3.S z modułami o grubości 7,5 mm. Wykorzystano napędy CM6 PCIe 4.0 x8 NVMe 1.4 SSD zasilane prądem 28 W. Takie modele w ilościach testowych są właśnie wysyłane do partnerów. Kioxia zapowiada także modele E3.S o grubości 16,8 mm oraz wąskie E3.L.


Źródło: Kioxia

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.