Nowe SSD Seagate

Radek Nimal - Monday, 24 February 2020, 15:07

Seagate przedstawił dwa nowe napędy SSD dla graczy i wymagających użytkowników – FireCuda Gaming SSD oraz BarraCuda Fast SSD.

Widoczny na powyższym zdjęciu FireCuda Gaming SSD zgodnie z nazwą ma służyć przede wszystkim graczom. Jest to napęd Seagate FireCuda 510 SSD NVMe zamknięty w efektownej obudowie z interfejsem SuperSpeed USB 3.2 2x2 drugiej generacji 20 Gbps ze złączem USB-C. Prędkości pracy są naprawdę imponujące – odczyt to aż 2 000 MBps.

Obudowa jest podświetlana cienkim paskiem diod RGB LED. W środku zapiszemy, zależnie od wybranej opcji, 500 GB, 1 TB lub 2 TB danych. Ceny wynoszą od 189,99 USD do 499,99 USD.BarraCuda Fast SSD oferuje te same pojemności – 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. Napęd wykorzystuje jednak nie szybką kartę NVMe a klasyczny SSD SATA. Przekłada się to znacząco mniejsze prędkości pracy – 540 MBps. Jest za to niewielki, efektownie podświetlony na zielono i posiada port USB 3.1 drugiej generacji typu C. Ceny też są znacząco niższe – od 94,99 USD do 299,99 USD.

Producent, oprócz swojego zestawy narzędzi do backupu i zabezpieczania danych Seagate Toolkit dołącza dwumiesięczny abonament Adobe Creative Cloud Photography Plan.

Źródło: Seagate

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.