Nowe przenośne nośniki ADATA

Radek Nimal - Monday, 26 August 2019, 09:23

Do swojej oferty urządzeń przenośnych, służących magazynowaniu danych, ADATA dołączyła dwa nowe produkty – zewnętrzny napęd SSD IESU317 oraz pendrive IUFU33B.
Oba produkty bazują na wytrzymałych i wydajnych pamięciach typu MLC NAND flash mieszczących tylko dwa bity danych na komórkę. Dzięki obsłudze zaledwie 4 stanów energetycznych są one stabilniejsze i szybsze w porównaniu do najczęściej obecnie stosowanych pamięci TLC i QLC. Oba napędy pracują też z wydajnym i błyskawicznym interfejsem USB 3.2.


Zewnętrzny napęd SSD (górne zdjęcie) IESU317 ma grubość zaledwie 9,6 mm, dzięki czemu nie będzie wypychał kieszeni marynarki czy spodni. W dodatku zamknięto go w metalowej obudowie potraktowanej procesowi piaskowania – gwarantuje to niezmienny wygląd latami bez obawy o łatwe porysowanie czy widoczne odciski palców.


Urządzenie oferuje transfery na poziomie 435 MBps przy odczycie danych oraz 400 MBps przy ich zapisie. Nie powalają one na kolana, ale producent obiecuje znacznie wyższą wytrzymałość na ilość cykli P/E w porównaniu do konkurencji typu TLC nawet o 3K. Dane przechowywane na napędzie są szyfrowane algorytmem AES z kluczem 256-bitowym, co chroni je przed nieuprawnionym dostępem. Pojemności napędu sięgają 1 TB.


Lekki pendrive (dolne zdjęcie) IUFU33B również ma wytrzymać 3K więcej cykli zapisu/kasowania w porównaniu do popularnych urządzeń z pamięciami TLC NAND flash. W dodatku producent zadbał także o wytrzymałość samego złącza. Pokrycie go 30µm warstwą czystego złota ma gwarantować wytrzymałość na ciągłe podłączanie i wyjmowanie wtyczki z portu USB.


Całość zamknięto w metalowej obudowie o klasycznej konstrukcji. Oferowane pojemności sięgają 128 GB.


Źródło: The Guru of 3D

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.