Nowe nośniki WD Purple

Radek Nimal - Thursday, 24 September 2020, 15:01

Western Digital rozszerza swoja rodzinę napędów Purple o nowe modele zaprojektowane z myślą o stosowanie w systemach monitoringu. Wśród nowych produktów znajdziemy rekordowo pojemne dyski twarde i karty pamięci.
Nowy dysk WD Purple dedykowany jest, podobnie jak inni przedstawiciele purpurowej rodziny, do stosowania w rejestratorach DVR i NVR. Oferuje aż 18 TB przestrzeni dyskowej. Oznacza to więcej nagrań przy mniejszym serwerze. W porównaniu do poprzedniej generacji oferuje o 28% więcej miejsca na dane. Napęd oczywiście przystosowany jest do ciągłej pracy pod obciążeniem zapisem. Dyski tej serii już od lat (od modelu 8 TB) wspierają technologię AllFrame AI gwarantującą stabilny zapis bez utraty klatek nawet z 64 kamer HD jednocześnie i obsługę do 32 strumieni danych analitycznych do zarządzania systemem telewizji przemysłowej. W handlu urządzenie pojawi się już w październiku bieżącego roku.

W listopadzie zadebiutuje kolejna nowość - karta pamięci WD Purple SD QD101. W formacie microSD mieści 1 TB przestrzeni dyskowej. Do jej produkcji wykorzystano 96-warstwowe pamięci 3D NAND falsh. Mają one podwyższoną wytrzymałość - zniosą 500 cykli P/E. Oprócz rekordowej pojemności 1 TB występują także w wersjach 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB i 512 GB. Jako, że dedykowane są do umieszczania bezpośrednio w kamerach jako lokalny nośnik danych muszą być odporne na naprawdę wiele. Oprócz pracy ciągłej 24 x 7 zniosą też zmiany ciśnienia, wilgotności oraz temperatury od -25°C do +85°C.

Źródło: WD

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.