Nowa seria Synology RackStation

Radek Nimal - Saturday, 30 January 2021, 01:47

Firma Synology przedstawiła nową generację jednostek RackStation, które obsługują niezawodne rozwiązania tworzenia kopii zapasowych, pamięci masowej do wirtualizacji, systemów nadzorujących i pracy zdalnej. Nowe jednostki RackStation do zastosowań w dziedzinie pamięci masowej wysokiej klasy 12-kieszeniowe modele RS3621RPxs i RS3621xs+ 2U oraz 16-kieszeniowe modele Rs4021xs+ 3U zostały zaprojektowane z myślą o małych i średnich firmach, które potrzebują uniwersalnej pamięci masowej o wysokiej wydajności.
Najnowsze urządzenia firmy Synology stanowią niezawodną platformę do zastosowań wymagających przetwarzania dużych ilości danych, takich jak tworzenie kopii zapasowych na dużą skalę, pamięć masowa iSCSI SAN, lokalne rozwiązania do współpracy i wdrażanie rozwiązań z zakresu wideomonitoringu. Wszystkie trzy jednostki zapewniają znaczną poprawę wydajności w porównaniu z jednostkami poprzedniej generacji.1 Model RS3621RPxs zapewnia o 68% wyższą wydajność IOPS w trybie odczytu losowego niż jego poprzednik, model RS3621xs+ o 50% wyższą, a model RS4021xs+ o 21% wyższą.Ponadto modele RS3621xs+ i RS4021xs+ mają dwa wbudowane porty 10 GbE, błyskawicznie zapewniając szybszą łączność. Obecne w nowych jednostkach 8 gniazd PCIe Gen 3.0 umożliwia rozbudowę przez dodanie zgodnych kart NIC 10 GbE3 i/lub pamięci podręcznej SSD NVMe.4 Modele RS3621RPxs i RS3621xs+ można rozbudować do 36-kieszeniowych, a modele RS4021xs+ do 40 kieszeniowych za pomocą jednostek rozszerzających RX1217(RP) i zatwierdzonych dysków.

Rozwiązania pamięci masowej firmy Synology umożliwiają ochronę stacji roboczych i serwerów z systemami Windows i Linux, serwerów plików oraz maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V dzięki funkcji Active Backup for Business. Można również utworzyć kopię zapasową pakietu Microsoft 365 przy użyciu Active Backup for Microsoft 365 i kont Google Workspace przy użyciu Active Backup for G Suite. Aplikacja Surveillance Station na serwerze Synology NAS umożliwia zarządzanie videomonitoringiem oraz przechowywanie i analizę nagrań oraz ochronę swoich fizycznych zasobów za pomocą maks. 90 kamer w przypadku modeli Rs3621xs+ i Rs4021xs+ lub maks. 75 kamer w przypadku modelu RS3621RPxs.

Systemy Synology zapewniają zaawansowaną, certyfikowaną pamięć iSCSI dla rozwiązań do wirtualizacji, takich jak VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer i OpenStack Cinder.Firmy na całym świecie korzystają z serwerów Synology NAS, aby zwiększyć wydajność pracy zdalnej, korzystając z dysku Synology Drive do udostępniania i synchronizacji plików między różnymi witrynami i pakietem Synology Office. Rozwiązanie to umożliwia współpracę na dokumentach, arkuszach kalkulacyjnych i slajdach w czasie rzeczywistym. Synology Chat zapewnia prywatną, bezpieczną platformę komunikacji dla zespołów. Dyski RackStation z serii RS3621RPxs, RS3621xs+, Rs4021xs+ są już dostępne u sprzedawców Synology na całym świecie.

Źródło: Synology

Tagi: , , , , ,

Komentarze (3)
  1. wrobli pisze:

    Niestety firma popełniła błąd życiowy ponieważ od tej serii zmusza tylko do swoich dysków.

  2. Nea pisze:

    Dlaczego już nie ma testów napędów optycznych?

  3. grzeniu pisze:

    Testy napędów optycznych są na forum, do lektury którego zapraszam. Przy okazji zachęcam do zarejestrowania się.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.