NEXO smarty – bezpieczny smartfon dla dziecka

Radek Nimal - Monday, 12 October 2015, 19:37

Na polski rynek trafia nowe urządzenie znanej marki NavRoad. NEXO smarty to urządzenie stworzone specjalnie z myślą o dzieciach i ich bezpieczeństwie.

NEXO-smarty-opis_06_600


Opracowany został wspólnie przez inżynierów NavRoad oraz specjalistów z dziecięcego kanału telewizji publicznej TVP ABC. Posiada wbudowane rozwiązania pozwalające na automatyczne dbanie o bezpieczeństwo naszej pociechy.NEXO-smarty-opis_03-1024x584

GEOFENCE, czyli wirtualne ogrodzenie, pozwala na zdefiniowanie miejsc, w których dziecko może przebywać – szkoła, dom, plac zabaw itp. Opuszczenie przez pociechę wyznaczonego terenu powoduje natychmiastowe powiadomienie nas o tym fakcie. W takiej sytuacji też można zarządzać telefonem dziecka zdalnie za pośrednictwem darmowego konta w chmurze. Wymagana jest jedynie instalacja darmowej aplikacji na smartfonie rodzica – dostępnej w App Store oraz Google Play.6118525_s

Moduł kontroli rodzicielskiej pozwala na definiowanie kontaktów książki telefonicznej, do których dziecko będzie mogło dzwonić i wysyłać wiadomości. Pozwala też na dokładne określenie godzin, w których dziecko będzie mogło korzystać z gier i innych aplikacji. Dzięki temu np. w godzinach zajęć szkolnych można dezaktywować aplikacje rozrywkowe pozostawiając dostęp do edukacyjnych.19556248_s

Do tego dochodzi preinstalowany pakiet BeSt opracowany przez Fundację Dzieci Niczyje, właściciela serwisu sieciaki.pl. Program pozwala, zależnie od wieku dziecka, udostępnić mu strony z interesującymi, bezpiecznymi materiałami pozwalającymi na rozwijanie się dziecka jednocześnie blokując dostęp do witryn spoza katalogu. Na smartfonie znalazły się też aplikacje przygotowane przez TVP ABC, będące rozwinięciem popularnych programów z tej stacji. Telewizyjne abecadło uczy literek a Gotowanie z TVP ABC uczy przyrządzania prostych i zdrowych dań.

Sam smartfon powinien też wizualnie przypaść do dziecięcych gustów. Do wyboru mamy dwa kolory – soczystą pomarańczę i morski błękit. Smartfon waży jedynie 140 gramów. Posiada duży, 4,5-calowy, ekran wykonany w zapewniającej doskonałą jakość technologii IPS. Zastosowany system operacyjny to Android 4.4.2 KitKat ze specjalną nakładką. Do tego dochodzi łączność Wi-Fi, 3G i Bluetooth. Całość oferowana jest za niewygórowaną cenę 399 PLN.

Źródło: NavRoad

Tagi: , , , ,

Komentarze (1)
  1. Gall pisze:

    Dla kogo jest ten telefon? Przecież 512 MB RAM i 4 GB pamięci flash to dla współczesnego dzieciaka nic. A jeśli telefon nie ma być do gier, to po co dzieciakowi smartfon?

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.