NAS QNAP TS-hx86 z QuTS hero

Radek Nimal - Wednesday, 12 August 2020, 12:33

QNAP wprowadził właśnie na rynek pierwszą linię serwerów NAS QuTS hero w obudowie tower: TS-hx86. Serwery te, stworzone do zastosowań SnapSync w czasie rzeczywistym i uruchamiania maszyn wirtualnych, posiadają aż cztery włącza 2,5 GbE.

Seria TS-hx86 dostępna jest w wersji 6-wnękowej, TS-h686, i 8-wnękowej, TS-h886, stanowi solidny, ale przystępny cenowo serwer NAS dla wymagających przedsiębiorców. Do cech urządzenia należą procesory Intel Xeon D-1600, połączenie 2,5 GbE, gniazda SSD M.2 NVMe Gen 3 x4, możliwość rozszerzenia PCIe, obsługa maksymalnie 128 GB pamięci serwerowej DDR4 ECC, a także niezawodny system operacyjny QuTS hero oparty na ZFS, który pełni najważniejsze dla przedsiębiorstwa funkcje, takie jak integralność danych, deduplikacja i kompresja danych in-line, migawki czy SnapSync w czasie rzeczywistym.

TS-hx86 wyposażony jest w kieszenie na dyski SSD 2,5 cala i dwa gniazda SSD M.2 NVMe Gen 3 x4, co umożliwia buforowanie w oparciu o dyski SSD w celu zwiększenia operacji wejścia i wyjścia i zmniejszenia opóźnienia. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza do zastosowań związanych z bazami danych i wirtualizacją. Cztery wejścia 2,5 GbE RJ45 wspierają trunking portów i przełączanie awaryjne, a także współdziałają z zarządzalnymi i niezarządzalnymi przełącznikami 10 GbE / 2,5 GbE, co pomaga organizacjom we wprowadzaniu bezpiecznych, szybkich i skalowanych sieci bez nadmiernego obciążania budżetu. Podwójne gniazda PCIe służą rozszerzaniu głównych funkcji serwera, np. dodawaniu kart sieciowych 5 GbE / 10 GbE / 25 GbE / 40 GbE, kart QM2 w celu dodania dysków SSD M.2 lub połączenia 10 GbE (10GBASE-T), kart rozszerzających QXP w celu przyłączenia jednostek rozszerzających multi-SATA 6 Gb/s QNAP czy podstawowych kart graficznych w celu dodania portu HDMI, usprawnienia transkodowania i przesyłania strumieniowego wideo oraz udostępniania mocy procesora graficznego maszynom wirtualnym.

Linia TS-hx86 zapewnia integralność danych i samonaprawę oraz wspiera wiele konfiguracji RAID typu triple parity i triple mirror w celu zwiększenia ochrony danych. Sprawna deduplikacja, kompresja i kompaktowanie danych in-line znacznie zmniejszają łączną ilość zużytej przestrzeni, co jest przydatne zwłaszcza do zwiększenia wydajności pamięci SSD przy generowaniu danych o dużym stopniu powtarzalności lub wielu drobnych plików a jednocześnie zwiększa wydajność losowego zapisu i przedłuża żywotność dysku SSD. QuTS hero wspiera niemalże nielimitowane migawki i wersjonowanie danych w celu zwiększenia ochrony danych. Blokowy SnapSync w czasie rzeczywistym zapewnia, że zarówno na głównym, jak i na drugim serwerze znajdują się identyczne dane, co w najwyższym możliwym stopniu pomaga w utrzymaniu ciągłości operacji.

W QuTS hero dostępne jest także App Center, z którego można zainstalować różne aplikacje zwiększające potencjał serwera. Za pomocą dostępnych aplikacji można hostować maszyny wirtualne i kontenery, upraszczać tworzenie kopii zapasowych lokalnych, zdalnych i w chmurze, wprowadzić system kopii zapasowych Google G Suite i Microsoft 365, skonfigurować bramę do komunikacji z systemem pamięci masowej w chmurze w celu zastosowania hybrydowych rozwiązań w chmurze, uproszczenia synchronizacji między urządzeniami i między zespołami i nie tylko.

Specyfikacja techniczna TS-h686:


 • 4 wnęki na dyski 3,5 cala

 • 2 wnękina dyski SSD 2,5 cala

 • 2-rdzeniowy i 4-wątkowy procesor Intel Xeon D-1602 2,5 GHz (do 3,2 GHz przy Turbo Boost)


8 GB pamięci DDR4 ECC (2 x 4 GB)

Specyfikacja techniczna TS-h886

 • 6 wnęk na dyski 3,5 cala

 • 2 wnęki na dyski SSD 2,5 cala

 • 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor Intel Xeon D-1622 2,6 GHz (do 3,2 GHz przy Turbo Boost)

 • 16 GB pamięci DDR4 ECC (2 x 8 GB)


Oba modele:

 • model typu tower

 • wnęki na dyski SATA 2,5 lub 3,5 cala 6 Gbps wymienialne w trakcie pracy

 • 2 gniazda M.2 NVMe Gen 3 x4 SSD

 • 4 wejścia 2,5 GbE RJ45

 • 2 gniazda PCIe Gen 3 x8

 • 3 wejścia USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)


Źródło: QNAP

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.