Maxell DVD-RAM x12

admin - Friday, 03 March 2006, 16:39

Japoński Maxell zaprezentował swoje pierwsze nośniki DVD-RAM, zgodne ze specyfikacją w wersji v2.2, rewizja 5.0. Nowe płytki będzie można zapisywać z indeksem prędkości od x6 do x12.

Maxell_DVD-RAM_12x.jpgWedług producenta, nowy typ nośników jest kompatybilny jedynie z nagrywarkami DVD-RAM2. W przypadku samego odczytu, kompatybilność nowych nośników z aktualnie dostępnym sprzętem jest wysoce ograniczona. W większości przypadków wymagana jest dodatkowo aktualizacja firmware'u.
Nośniki DVD-RAM2 można zapisać z prędkością x6, x8, x12 i x16. Poniższe logo znalezione na nagrywarce DVD, świadczy o pełnej kompatybilności dla nośników DVD-RAM2.
RAM2_logo2.gif

Maxell przekazał, że płytki DVD-RAM x12 będą dostępne w Japonii od 24 marca, w cenie 8.60 USD za sztukę.

Tagi:

Komentarze (0)
 1. loki7777 pisze:

  nie ma co tanie:)

 2. pietro_asp pisze:

  Biorac pod uwage mozliwosci nosnika to nie jest zle. Kwestia tego, ze aby cos nagrac na takim nosniku trzeba naped wymienic na nowszy.

 3. chris996 pisze:

  Nagrywarkê trzeba bêdzie wymieniæ, ale przy obecnych cenach nie widzê w tym wiêkszego problemu.

 4. pietro_asp pisze:

  @chris996 tylko mi chodzilo o to ze wyzszy index predkosci chyba nie jest tego warty, zwlaszcza ze i taq RAMy raczej rzadko sie wypala;)

 5. fredd pisze:

  A moj naped nie odluguje RAMu wogole, i nie pali mi sie zeby go nargywac. -RW 6x jak narazie mi z powodzeniem wystarcza (bo 8x +RW jeszcze nie widzialem). No ale tak z drugiej strony patrzac to -RAM to dosc ciekawy format jest …..

 6. FatAlbert pisze:

  fajnie x12 ja mam panasonica x3 idzie nie mi³osiernie wolno :((

 7. malciak pisze:

  produkt dla tych którym zale¿y na czasie. Mi wystarcza x5:)

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.