Karty ProGrade CFexpress

Radek Nimal - Monday, 10 August 2020, 14:39

Firma ProGrade zaprezentowała nowe karty pamięci CFexpress typu B o powalających osiągach.

Transfery liczone w GBps były do niedawna zastrzeżone wyłącznie dla najwydajniejszych wewnętrznych napędów półprzewodnikowych korzystających z interfejsów PCIe. Karty CFexpress udostępniają taką wydajność fotografom i filmowcom.

Nowe nośniki marki ProGrade to karty CFexpress typu B. W niewielkim, przenośnym nośniku umieszczono interfejs PCIe trzeciej generacji z obsługą protokołu NVMe 1.3. Pozwala to na osiągnięcie prędkości odczytu na poziomie 1 700 MBps i zapisu 1 500 MBps. Osiągi te dostępne są dla nośników oznaczonych kobaltową etykietą o pojemnościach 325 GB i 650 GB. Seria ta dedykowana jest szczególnie operatorom kamer pracujących w najwyższych rozdzielczościach.

Mający mniejsze wymagania co do prędkości stałej mogą sięgnąć po karty ze złotą etykietą. Tu prędkości stałe sięgają bardziej standardowych 400 MBps zależnie od pojemności. Chwilowe nadal wynoszą wspomniane 1 700 MBps dla odczytu i 1 500 MBps dla zapisu. Obie serie producent objął trzyletnią ochroną gwarancyjną.

Źródło: ProGrade

Tagi: , ,

Komentarze (1)
  1. greslo pisze:

    Dupy nie urywa… Mogłyby być szybsze.
    Pola do komentarzy są po angielsku.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.