Karta 5 GbE QNAP

Radek Nimal - Thursday, 12 December 2019, 16:38

QNAP zaprezentował nową, jednoportową kartę sieciową PCIe 5GBASE-T QXG-5G1T-111C, obsługującą cztery prędkości sieciowe.
Kartę QNAP QXG-5G1T-111C można zainstalować ją w złączu PCIe 2.0 x1 (zastosowano interfejs PCIe 3.0 x4 kompatybilny wstecz) kompatybilnego serwera QNAP NAS lub komputera osobistego w celu rozbudowania możliwości sieciowych o wyższe prędkości transferów do 5 GbE włącznie. Konieczne jest wykorzystanie kabli w kategorii co najmniej CAT 5e. Nowość dedykowana jest na rynek SOHO, czyli małych przedsiębiorstw i użytkowników domowych.


Karta może, oprócz prędkości 5 GbE, pracować z prędkościami 2,5 GbE, 1 GbE oraz 100 Mbps. Wyposażona jest w standardowe złącze RJ45.


Wykorzystanie karty jest możliwe w każdym serwerze QNAP ze złączem PCIe i pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego QTS w wersji 4.3.6. Użytkownicy komputerów osobistych z Windows lub Linux powinni pobrać sterownik do karty dostępny na stronie producenta.


Źródło: QNAP

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.