Falcon i Swordfish – SSD od ADATA

Radek Nimal - Friday, 22 May 2020, 22:50

Złoty Falcon oraz srebrny Swordfish to nowe karty M.2 SSD z szybkim interfejsem PCIe produkowane przez ADATA.
Oba bazują na kościach 3D NAND flash i oba korzystają z interfejsu PCIe 3.0 x4 NVMe. W obu znajdziemy korekcję niskopoziomową LDPC oraz szyfrowanie bezpiecznym algorytmem AES z kluczem 256-bitowym. Oprogramowanie SSD Toolbox pozwala zarządzać napędami i monitorować ich stan.


Falcon to urządzenia nastawione na szybkość. Oferują transfery na poziomie 3 100 MBps dla odczytu danych i 1 500 MBps dla ich zapisu. Współczynniki wydajnością wynoszą po 180 000 IOPS zarówno w trybie odczytu jak i zapisu. Wydajność poprawia niewątpliwie implementacja SLC cachingu. ADATA dedykuje te urządzenia głównie dla cyfrowych twórców potrzebujących wydajnych napędów do pracy. Dostępne pojemności wynoszą od 256 GB do 2 TB.Swordfish oferują przestrzeń dyskową od 250 GB do 2 TB. Mimo korzystania z tego samego interfejsu PCIe 3.0 x4 są wolniejsze – 1 800 MBps przy odczycie i 1 200 MBps przy zapisie. Za to współczynniki wydajności są identyczne – również po 180 000 IOPS w obu kierunkach. Napędy Swordfish również kierowane są do cyfrowych twórców, ale nastawione są głównie na stabilność działania.


Źródło: News Break

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.