Everspin nvNITRO

Radek Nimal - Tuesday, 14 March 2017, 07:41

Everspin zaprezentował nowe karty SSD PCIe nvNITRO bazujące na technologii MRAM.
Dzięki wykorzystaniu MRAM nowe napędy są niesamowicie szybkie. Oferują współczynniki wydajności na poziomie 1 500 000 IOPS przy czasie opóźnienia zaledwie 6 mikrosekund. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu do ich produkcji modułów pamięci 256 Gb DDR3 ST-MRAM. Zastosowanie modułów typu ST-MRAM eliminuje potrzebę stosowania superkondensatorów podtrzymujących stan komórek pamięci w przypadku przerwy w zasilaniu.


Z komputerem nowe SSD łączą się za pośrednictwem interfejsu PCIe. Obsługiwany jest protokół NVMe. Karty wykonane są w układzie klasycznym typu HHHL. Oferują dwa modele dostępu – wspomniane NVMe oraz Memory Mapped IO (MMIO).


Obecnie producent produkuje nośniki o pojemnościach 1 GB oraz 2 GB. Jeszcze w tym roku planuje wdrożenie modeli od 4 GB do 16 GB włącznie. Będą one bazować na jeszcze szybszych modułach DDR4 ST-MRAM. Jednak chętni do zakupu muszą jeszcze poczekać – nvNITRO są na etapie testów. Masowe wdrożenie planowane jest na drugi kwartał. Everspin zapowiada także pojawienie się nośników w standardach U.2 oraz M.2.


Źródło: Everspin

Tagi: , , , , ,

Komentarze (6)
 1. ArekWP pisze:

  1 lub 2 GB pojemności – normalnie szaleństwo !

 2. Zbyszek pisze:

  ArekWP, widać nie wiesz co to jest MRAM. Kilka lub kilkanaście GB dla tej technologii to spory postęp. Mnie osobiście ciekawi cena.

 3. Radek Nimal pisze:

  Podana pojemność nie jest błędna. Napędy faktycznie niewielkie, za to bardzo szybkie.

 4. Zbyszek pisze:

  Radek Nimal, ale błędu nie uniknąłeś. Czas dostępu to 6 µs (mikrosekund) a nie 6 ms (milisekund). Taki czas dostępu może mieć standardowy dysk talerzowy. 😛

 5. J@siek pisze:

  Do czego wykorzystuje sie tak male dyski?

 6. Radek Nimal pisze:

  faktycznie Zbyszku, dziękuję za czujność
  J@siek – chociażby do cachowania ruchu na serwerze udostępniającym dużo małych plików

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.