Drive Yanosik – 4-w-1 dla kierowców

Radek Nimal - Monday, 22 June 2015, 13:54

Polska firma GoClever przedstawiła dzisiaj ciekawe rozwiązania dla kierowców. Drive Yanosik łączy w sobie funkcje samochodowej nawigacji GPS, rejestratora samochodowego, antyradaru oraz małego tabletu z Androidem.

goclever-driveyanosik-655


Pięciocalowe urządzenie napędzane jest dwurdzeniowym procesorem z zegarem 1,3 GHz. Zapewnia to wystarczającą moc obliczeniową do wykorzystywania podstawowych funkcji, jakich szukamy w urządzeniach mobilnych. Zastosowany system operacyjny to Android 4.4 KitKat, dzięki czemu dostosowywanie Drive Yanosik do własnych potrzeb jest łatwe.goclever-driveyanosik-2

Łączność zapewnia Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz BT 4.0 LE. Pamięć operacyjna ma 512 MB, wbudowana – 8 GB. Można ją rozbudować za pomocą microSD o kolejne maksymalnie 32 GB. Do tego microUSB z OTG i złącze minijack audio. Akumulator ma rozsądną pojemność 1 300 mAh.goclever-driveyanosik-3

Urządzenie rejestruje drogę dzięki szerokokątnemu obiektywowi typu rybie oko. Matryca ma 2 MPix, film zapisywany jest w 720p. Nawigacja posiada zainstalowane mapy Polski i Europy. Do tego dochodzi popularna aplikacja Yanosik ostrzegająca o utrudnieniach na drodze oraz punktach kontroli. Całość wyceniono na 349 PLN. W handlu Drive Yanosik pojawi się jeszcze w bieżącym miesiącu.

Źródło: GoClever

Tagi: , , , , ,

Komentarze (3)
  1. szafran pisze:

    Cena przyjazna, ale 720p to jednak trochę mało. Mogli trochę podnieść cenę i zaoferować chociaż te 1080p.

  2. Anna pisze:

    512 MB RAM i tyle funkcji? Jak to ma ddziałać? Chyba rzeczywiście słąbo, skoro wszędzie są sponsorowane artykuły.

  3. Pierdziwoj pisze:

    Powoli nawigacja chce przypominać smartfon. Ale to się nie uda, bo jak to wyciągnąć z kieszeni i rozmawiać. Śmiech będzie.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.