Domowy NAS Synology

Radek Nimal - Tuesday, 26 November 2019, 08:25

Synology wprowadza na rynek nowy, domowy serwer NAS DiskStation DS120j pozwalający na łatwe tworzenie kopii zapasowych smartfonów i innych urządzeń osobistych.

Dzięki Synology Drive możesz łatwo tworzyć kopie zapasowe plików na komputerach i synchronizować je między różnymi urządzeniami. Funkcja QuickConnect firmy Synology umożliwia bezpieczny dostęp do plików w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności wykonywania skomplikowanych konfiguracji sieci. Serwer jest też zgodny z Aple Time Machine.

„Serwer DS120j jest łatwy w konfiguracji i umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów na urządzeniach mobilnych” – powiedział Michael Wang, menedżer ds. produktów w firmie Synology. „DS120j zawiera wiele uniwersalnych funkcji oprogramowania firmy Synology w przystępnej cenie, dzięki czemu jest to lepszy wybór w porównaniu z niezarządzanymi, zewnętrznymi urządzeniami pamięci masowej.”

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Marvell Armada 3700 88F3720 w 64-bitowej architekturze. Napędza go zegar 800 MHz. Połączony jest z 512 MB pamięci operacyjnej DDR3L. W środku można umieścić pojedynczy dysk twardy 3,5-cala lub, przez specjalną ramkę, 2,5-cala. Maksymalna przestrzeń surowa to 16 TB. Za komunikację z siecią odpowiada pojedyncze złącze Ethernet 1 GbE. Urządzenia lokalne można podłączać przez USB 2.0 (dwa porty). Serwer jest niewielki – zaledwie 166 x 71 x 224 mm przy masie własnej 0,7 kg. Producent objął go dwuletnią ochroną gwarancyjną.

Źródło: Synology

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.