CFexpress od ProGrade Digital

Radek Nimal - Tuesday, 09 June 2020, 22:54

Firma ProGrade Digital postawiła sobie za cel stworzenie najwyższej jakości kart CFexpress Type B. Efektem są modele Cobalt i Gold.




Nowe karty pamięci są w pełni kompatybilne ze specyfikacją CompactFlash Association 2.0. Wykorzystują interfejs PCIe 3.0 x2 z obsługą protokołu NVMe. Dzięki wsparciu standardów PS0-PS4 ograniczona została konsumpcja energii oraz wydłużone życie samej karty. Zamknięcie nośnika w metalowej obudowie ułatwia wymianę ciepła, co sprzyja zachowaniu parametrów i długowieczności kart. Przed przegrzaniem chronią także specjalne układy elektroniczne.


Seria Gold oferuje odczyt na poziomie 1 700 MBps i zapis 1 500 MBps. Dostępne pojemności to 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Seria Cobalt zapewnia te same osiągi ale gwarantuje minimalną prędkość zapisu na poziomie 1 400 MBps (w Gold gwarantowany jest 400 MBps). Dostępne pojemności to 325 GB oraz 650 GB, co wskazuje na duży overprovisioning tych nośników.


Każda karta ma swój numer i w procesie produkcji kontrolowane jest jakie komponenty trafiają do konkretnej karty. Pozwala to na kontrolę i wykrywanie problemów, szczególnie, że każdy produkt jest dodatkowo testowany przez trafieniem do partii sprzedażowej. Nośniki są odporne na promieniowanie rentgenowskie, wstrząsy, uderzenia i wibracje oraz temperatury:




  • -10°C do +70°C w czasie pracy

  • -20°C do +85°C w czasie przechowywania


Wszystkie nośniki objęte są trzyletnią ochroną gwarancyjną.


Źródło: ProGrade Digital

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.