Catalyst Cloud w QNAPach

Radek Nimal - Saturday, 07 November 2020, 23:57

Producent serwerów NAS QNAP oraz nowozelandzka firma dostarczająca rozwiązań do przechowywania danych Catalyst Cloud poinformowały o rozpoczęciu ścisłej współpracy. Wynikiem jest integracja rozwiązań Catalyst Cloud Object Storage w dostępnym przez QTS Hybrid Backup Sync 3 (HBS 3).

Obecnie dostęp do rozwiązań Catalyst Cloud przez HBS 3 ograniczony jest geolokalizacją klienta. By skorzystać ze wspomnianej integracji musi znajdować się w rejonie Oceanii, czyli dla Polaków de facto po drugiej stronie globu. Warto jednak zapoznać się choćby z możliwościami i kosztami takiej dodatkowej usługi, by optymalizować, w dobie globalizacji, czynione w infrastrukturę inwestycje.

Catalyst Cloud opiera się na dwupoziomowym magazynowaniu danych. Podział taki ma na celu minimalizację skomplikowania struktury informacji przy jednoczesnym obrazowaniu przewidywania kosztów końcowych dla użytkowników. Obecnie wynoszą one 0,03 NDZ (dolar nowozelandzki - 1 NDZ = ok. 2,57 PLN w chwili pisania). Przekłada się to na bardzo atrakcyjny koszt magazynowania, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę jego aktywną modyfikację - dostęp do API i sama usługa jest darmowa, koszt końcowy zależy od wykorzystanego przez użytkowników transferów.

Z niecierpliwością oczywiście czekamy na pojawienie się kolejnych analogicznych rozwiązań po naszej stronie świata.

Źródło: QNAP

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.