addlink P20

Radek Nimal - Tuesday, 26 January 2021, 23:16

Tajwańska firma addlink przedstawiła nowy, przenośny napęd SSD P20.Zamknięty w czarnej obudowie półprzewodnikowy dysk jest nie tylko ładny i mały, ale też szybki. W środku umieszczona została karta M.2 wyposażona w interfejs PCIe 3.0 x4 z zaimplementowanym protokołem NVMe. Interfejs zewnętrzny do łączności z komputerem to USB 3.2 drugiej generacji ze złączem USB-C. Układ odpowiadający za mostek między PCIe a USB to chip Realtek RTL9210B.

Dzięki takiemu połączeniu osiągi napędu addlink P20 wynoszą 1 050 MBps przy odczycie danych i 1 000 MBps przy ich zapisie. W dodatku na dyski umieścimy tych danych całkiem sporo - zależnie od wybranej pojemności będzie to 512 GB, 1 TB lub 2 TB. A pamiętajmy, że całość ma wymiary 10,2 x 3,3 x 1,1 cm i waży zaledwie 58 gramów.

Wspomniana czarna obudowa wykonana jest w całości z aluminium. Zapewnia to nie tylko odporność na zadrapania czy urazy mechaniczne, ale też skutecznie rozprasza ciepło powstające w czasie pracy. Producent do napędu dołącza niewielkie etui które dodatkowo chroni napęd oraz zapewnia miejsce na przechowywanie kabli.

Źródło: addlink

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.