6 GB RAMu w telefonie – nowe moduły Samsung

Radek Nimal - Wednesday, 09 September 2015, 19:09

Samsung wprowadza pierwsze na świecie moduły 12 Gb DRAM LPDDR4. Na ich bazie już w przyszłym roku będzie możliwe konstruowanie smartfonów z 3 lub 6 GB pamięci operacyjnej.

Samsung-12gb_lpddr4W porównaniu do obecnie oferowanych modułów 8 Gb nowe oferują o aż 50% większą pojemność. Są także o 30% szybsze – oferują przepustowość aż 4 266 Mbps. Oznacza to także, że te pamięci są dwukrotnie szybsze od przewidzianych dla komputerów PC standardowych modułów DDR4 na szynie 2 133 jednocześnie zużywając aż o 20% mniej energii. Produkowane są w procesie technologicznym 20 nm.

Bazując na nowych układach można przygotować, wykorzystując odpowiednio 2 lub 4 kości, pamięci operacyjne dla smartfonów o pojemnościach 3 GB lub 6 GB. Jest to jedyne, na chwilę obecną, rozwiązanie, pozwalające osiągnąć taką pojemność. W dodatku nowe moduły zajmują tyle samo cennego w ograniczonej przestrzeni smartfona miejsca, co obecne rozwiązania.

Samsung, oprócz nowych modułów 12 Gb, będzie też oferował układy 8 Gb, 6 Gb oraz 4 Gb.

Źródło: Samsung

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.