128 GB szyfrowany DataTraveler

Radek Nimal - Thursday, 17 September 2020, 13:57

Osoby wymagające najwyższego możliwego poziomu ochrony danych przechowywanych na pendrivach zainteresują się nowym produktem Kingston. Rodzina szyfrowanych urządzeń z fizyczną klawiaturą DataTraveler 2000 (DT2000) rozszerzona została o model o pojemności 128 GB.




Fizyczna klawiatura pozwala na zabezpieczenie danych całkowicie niezależnie od platformy sprzętowej, z którą komunikuje się pendrive. De facto oznacza to i większą wygodę i większą uniwersalność i większe bezpieczeństwo. Większą wygodę, bo nie trzeba instalować żadnych sterowników w systemie. Większą uniwersalność, bo można bezpiecznie przenieść pliki do innego komputera nawet z innym systemem operacyjnym nie martwiąc się o kompatybilność. A większe bezpieczeństwo zapewnione jest przez brak możliwości przechwycenia hasła z poziomu komputera (np. przez program typu keylogger), gdyż cały proces szyfrowania i odbezpieczania dostępu odbywa się w całości po stronie napędu.

Napęd spełnia normy bezpieczeństwa FIPS 140-2 Level 3, czyli zabezpieczenia poziomu militarnego. Dane są szyfrowane sprzętowo algorytmem AES z kluczem 256-bitów. Funkcja autolock automatycznie zabezpiecza dane przed dostępem w przypadku wyjęcia napędu z portu, nawet w przypadku nieprawidłowego lub braku odmontowania/usunięcia napędu z systemu.

Kingston oferuje pendrivy DataTraveler 2000 w wersjach o pojemnościach od 4 GB do 128 GB. Wszystkie objęte są trzyletnim okresem ochrony gwarancyjnej.

Źródło: Kingston

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.