Zestaw Pico Neo VR

Radek Nimal - Monday, 01 January 2018, 12:24

Najnowszy zestaw rzeczywistości wirtualnej firmy Pico wyróżnia się na rynku. Neo VR to pierwsze samodzielne urządzenie na rynku z sześciokierunkowym wykrywaniem ruchu głowy i ręki.
Nagłowny zestaw Pico Neo VR bazuje na platformie Qualcomm Snapdragon 835 z 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB szybkiej pamięci wbudowanej UFS 2.0. Istnieje możliwość rozbudowy przestrzeni dyskowej flash o kolejne 256 GB. Do tego dochodzi wysokiej klasy wyświetlacz o rozdzielczości 3K i wspomniana wieloosiowe wykrywanie ruchu głowy oraz, poprzez kontroler – ręki. Całość zamknięto w lekkiej obudowie z plastiku z oddychającym materiałem. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży w USA i Europie w cenie 749 USD.

Jednocześnie firma rozwija ofertę VR dla biznesu – system prezentacji produktów w trójwymiarowej przestrzeni wirtualnej przez E-PUI (Product User Interface). System rozpoznaje głębię, obsługuje obroty i zmianę orientacji przestrzennej oraz pozwala na zdalną projekcję prezentacji. Wdrożony przed dwoma laty produkt jest już wykorzystywany przez ponad 200 organizacji – producentów samochodów, sprzedawców nieruchomości, rynek medyczny, edukacyjny, ubezpieczeniowy i inne.

Kolejną, na razie dopiero zapowiadaną, nowością jest Pico Zense. DCAM100 i DCAM700 wchodzące w skład tego produktu to kamery wykrywające głębię. Zasięg działania wynosi od 0,2 do 8 metrów. Klienci zainteresowani nowym produktem mogą go zamawiać w przedsprzedaży w cenie 299 USD.

Źródło: Pico

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.