WPA3 jeszcze w tym roku

Radek Nimal - Friday, 09 February 2018, 10:24

Wi-Fi Alliance, grupa opiekująca się standaryzacją Wi-Fi, przedstawiła najnowsze uaktualnienia protokołu sieci bezprzewodowych. WPA3 będzie dostępne jeszcze w bieżącym roku.
Nowe funkcjonalności Wi-Fi Protected Access zostały dodane do technologii Wi-Fi i będą wymagane do otrzymania certyfikatu zgodności Wi-Fi CERTIFIED. Na świecie codziennie pracują miliardy urządzeń bezprzewodowo łączących się z siecią. Nad bezpieczeństwem i poufnością tych połączeń ma od bieżącego roku czuwać nowy protokół zabezpieczeń WPA3.

Niesie on ze sobą cztery znaczące zmiany. Dwie z nich dotyczą haseł użytkownika. Po pierwsze nie będzie możliwe wprowadzanie zbyt prostych haseł. Po drugie sama konfiguracja i połączenie będzie uproszczone, co ma zachęcać do stosowania trudniejszych haseł. Kolejna zmiana to zapewnienie prywatności połączenia w sieciach publicznych przez indywidualizowanie połączeń szyfrowanych w nich wykonywanych. Ostatnia ze zmian to wprowadzenie 192-bitowego szyfrowania zgodnego z wymogami Commercial National Security Algorithm.

Źródło: Wi-Fi

Tagi: , , ,

Komentarze (1)
  1. gosc napisał(a):

    Czy WPA3 bedzie tylko dla nowych urzadzen czy to rozwiazanie rowniez zostanie zaimplementowane na sprzecie np do 5 lat wstecz za pomoca upgrade firmware?

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.