Windows 8 do pobrania za darmo

Radek Nimal - Friday, 01 June 2012, 15:00

Microsoft udostępnił za darmo do pobrania swój najnowszy system operacyjny. Windows 8 Release Preview jest dostępny dla pragnących go wypróbować przed oficjalną premierą i ewentualnym zakupem zarówno w wersji 32- jak i 64-bitowej.

W lutym firma udostępniła wcześniejszą wersję Windows 8 Consumer Preview, która cieszyła się ogromną popularnością – ponad milion pobrać w ciągu doby! Dziś pojawiła się kolejna, przedprodukcyjna wersja. Poprawiono w niej zauważone błędy i dodano sporo oprogramowania. Wśród nowych aplikacji znalazły się między innymi Bing Travel, News, Sports, aplikacje Gaming i Music z Xboxa zintegrowane z Zuna Pass oraz poprawione wersje znanych już Mail, Photos oraz People. Dodano możliwość personalizacji ekranu Start, poprawiono wyszukiwanie, pracę na wielu wyświetlaczach, Windows Store i funkcje zabezpieczeń, w tym filtrów rodzicielskich.

Wraz z Microsoft Windows 8 Release Preview pobrać można Internet Explorer 10 Preview, w którym zintegrowano i zoptymalizowano Adobe Flash Player, dodano obsługę dotyku i poprawiono ochronę prywatności.

System operacyjny można pobrać w wersji 64-bitowej tutaj (ISO 3,3 GB), natomiast w wersji 32-bitowej tutaj (ISO 2,5 GB). Więcej informacji znajdziemy pod tym adresem. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy system się u nas uruchomi i jaką wersję pobrać, można skorzystać z tego narzędzia, które za nas sprawdzi sprzęt i wybierze właściwą wersję do pobrania.

Źródło: Microsoft

Tagi: , ,

Komentarze (6)
 1. Luk napisał(a):

  Spróbowałem to zainstalować i powiem tak….szkoda czasu na ten dziwny i nie działający system. nawet nie potrafił połączyć się z siecią wi-fi! Win 7 jakoś potrafi, a 8 konfliki IP widzi. Obsługa porażka. Nie wiem po co oni zrobili ten system?

 2. krystyna kozieł napisał(a):

  cieszę sie ze mogę wypróbować ta 8

 3. mr x-men napisał(a):

  Testowałem bardzo niefunkcjonalne badziewie .Będzie porażka jeszcze większa od visty murowana. Windows 8 przyczyni sie bardziej do polularności win 7 który powinien być vistą bo wkońcu 7 to poprawiona vista a nie nowy system.

 4. User napisał(a):

  Calkiem przyzwoity system. Testowalem i developer preview i cp, i biorac pod uwage ze to sa wersje rozwojowe dzialaly bardzo sprawnie.

  jesli wersja finalna nie zostanie zepsuta to szykuje sie niespodzianka.

  zeby nie bylo na codzien z racji wykonywanej pracy uzywam linuxa 🙂

 5. spyware napisał(a):

  Testowałem i powiem jedno- spodziewałem się rewolucji na miarę XP, wyszło połączenie visty z millennium ;).
  Osobiście pozostanę oczywiście:
  PC – XP
  laptop – 7 ( tak dla zabawy)

 6. hak_3r napisał(a):

  ciekawe czy platforma http://www.metroone.pl/ się przyjmie. Zapowiada się ciekawie 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.