WD My Book Duo 20 TB

Radek Nimal - Sunday, 27 August 2017, 16:14

Western Digital przedstawił nowe wersje pojemnościowe zewnętrznych magazynów danych My Book Duo. Teraz można nabyć to urządzenie DAS nawet w wersji 20 TB.
Oprócz najpojemniejszego modelu 20 TB oferowane są wersje 4 TB, 6 TB, 8 TB, 12 TB oraz 16 TB. W środku znajdziemy dwa dyski twarde z serwerowej serii WD Red. Domyślnie urządzenie sformatowane jest w systemie plików NTFS – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z innego systemu plików.


Z komputerem My Book Duo łączy się poprzez złącza USB-C lub tradycyjne USB typu A. Prędkości odczytu osiągane przez urządzenie to 360 MBps. Nad bezpieczeństwem danych czuwa szyfrowanie sprzętowe AES 256-bitów oraz aplikacja WD Security.


Wymiary My Book Duo wynoszą 18 x 16 x 10 cm. Waga to od 2,3 kg do 2,4 kg – zależnie od wybranej pojemności dysków twardych. Urządzenia są już dostępne w handlu w cenach od 259,99 USD za model 4 TB do 799,99 USD za 20 TB. Producent objął je trzyletnią ochroną gwarancyjną.


Źródło: Tech Spot

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.