TwoEyes – obraz 360 w 3D

Radek Nimal - Sunday, 31 December 2017, 18:08

TwoEyes to kamera. W zasadzie to zespół czterech kamer które łączą dwie nowiki na rynku nagrywania – obraz dookólny 360° oraz obraz 3D.
Po obu stronach obudowy znajdują się dwie kamery rybie oko o polu widzenia 180° każda. Rozstawione są w odległości 65 mm od siebie – tak jak ludzkie oczy. Dzięki takiej kombinacji nagrania są bardzo realistyczne. Ponieważ rejestracja odbywa się zarówno z przodu jak i z tyłu kamery – łącznie rejestrowany jest obraz całej sfery wokół kamery i to w 3D.

Video może być zapisane a także konwertowane pomiędzy różnymi trybami – zwykłe Full HD, 3D, w filtrowaniu czerwono-niebieskim, dookólne 180° lub dookólne w pełnej sferze 360°. Video może być oglądane na telewizorach i monitorach – zarówno zwykłych jak i 3D, na smartfonach albo w goglach VR.

TwoEyes to nowy gracz na rynku. By rozpocząć produkcję potrzebował 40 000 USD. Rozpoczął więc kampanię na KickStarter – zamiast potrzebnych 40 zebrał aż 190 tysięcy dolarów. Dzięki temu kamery TwoEyes będą mogły być zaprezentowane w czasie CES 2018. Jeszcze przed targami, już w listopadzie, TwoEyes otrzymał nagrodę innowacyjności od kapituły CES 2018.

Źródło: TwoEyes

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.