Tłumaczące słuchawki Google

Radek Nimal - Tuesday, 03 October 2017, 21:10

Nowe słuchawki Google Pixel Buds staną się przełomem w kontaktach międzyludzkich. Pozwalają na symultaniczne tłumaczenie mowy ludzkiej w 40 językach.
Jak na markę Pixel przystało urządzenie jest naszpikowane technologią. Słuchawki są bezprzewodowe, ze smartfonem łączą się przez Bluetooth. Korzystają ze sprawdzonego rozwiązania konstrukcyjnego – dwie niewielkie słuchawki douszne połączone spoczywającym na karku kabelkiem. Pudełko do ich przechowywania jest jednocześnie bezprzewodową ładowarką.


Najciekawsza jest jednak opcja tłumaczenia. Wymaga sparowania ze smartfonem posiadającym połączenie z Internetem i działającego Google Assistant. Na chwilę obecną usługa ta nie jest dostępna w Polsce, ale język polski jest wspierany przez Google Pixel Buds.


Po wypowiedzeniu komendy głosowej aktywującej tłumacza w słuchawkach słyszymy przetłumaczone teksty wypowiadane w naszym otoczeniu. Nasz głos jest też tłumaczony zwrotnie i odtwarzany przez głośnik telefonu. W trakcie pracy występuje opóźnienie, ale w czasie testów dziennikarskich zgodnie stwierdzono, że nie wpływa ono na płynność komunikacji i jest w zasadzie pomijalne.


Słuchawki można już zamawiać, ale dostawa nastąpi dopiero w przyszłym miesiącu. Na chwilę obecną nie można ich zamówić w oficjalnym sklepie Google z dostawą do Polski. Cena ustalona została na poziomie 159 USD.


Źdło: Google Store

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.