Smartwatch, którego nie trzeba ładować

Radek Nimal - Saturday, 15 July 2017, 09:30

Sequent to nowy projekt, który zadebiutował na znanym portalu KickStater. Nie będzie on wymagał ładowania. Energię ma pobierać z ruchów nadgarstka.
Największą wadą łączącą wszystkie dostępne na rynku smartwatche jest bardzo krótki czas działania na jednym ładowaniu. Niektóre wytrzymują tydzień, inne mają problem z jednym dniem. Sequent ma to zmienić. Wykorzystuje stary pomysł znany jeszcze z ubiegłego wieku, by zapewnić energię ruchami nadgarstka.


Szwajcarski projekt pozbawiono cyfrowego wyświetlacza, co pozwala na największą oszczędność energii. Niestety oznacza to, że nie odczytamy za jego pomocą emaili ani SMSów. Mechaniczne wskazówki informują o godzinie i poziomie naładowania. O nadejściu połączenia lub wiadomości tylko dyskretnie informuje.


Urządzenie posiada krokomierz, czujnik pulsu oraz odbiornik GPS. Ze smartfonem łączy się poprzez BlueTooth 4.2. Klasa odporności na wodę to 50 m, co pozwala na codzienną aktywność bez obawy o uszkodzenie urządzenia, ale pływanie nie jest wskazane.


Do wyboru otrzymujemy dwie wersje kolorystyczne. Projekt jest obecnie na etapie zbierania funduszy, ale już po kilku godzinach jego los był przesądzony. Na chwilę pisania tych słów z potrzebnych do uruchomienia produkcji 80 000 CHF zebraniu już… 411 000 CHF. Docelowo smartwatch Sequent ma kosztować 409 €. Pierwsi chętni mogą zapewnić sobie możliwość otrzymania go w promocyjnej cenie 172 €.


Źródło: KickStarter

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.