Składany ZTE Axon Multy

Radek Nimal - Friday, 15 September 2017, 12:37

Telefony z klapką odeszły w niepamięć wraz z rozpowszechnieniem się ekranów dotykowych pozwalających na rezygnację z fizycznej klawiatury. ZTE planuje jednak powrót do tej koncepcji zapowiadając Axon Multy.
Urządzenie będzie posiadało dwa ekrany dotykowe dające, po rozłożeniu smartfona, jedną płaszczyzną o przekątnej 6,8-cala. Rozwiązanie takie wyeliminuje największy problem smartabów, czy fizyczną wielkość urządzenia przeszkadzającą w wygodnym przenoszeniu ich w kieszeni ubrania. Przy okazji ekran będzie doskonale chroniony przez zarysowaniem.


Na razie niewiele wiadomo o samej specyfikacji. Dwa ekrany mają pracować w Full HD każdy, co da po rozłożeniu smartfona imponujący wynik 2 160 x 1 920 pikseli. Niestety nie przedstawiono zdjęć prototypu, więc nie wiemy, z jaką szczeliną pomiędzy ekranami musimy się liczyć.


Nawet po złożeniu całość ma mieć grubość poniżej 10 mm. Urządzenie będzie napędzane przez układ Snapdargon 820 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Do tego 32 GB pamięci flash, aparat 20 Mpix i akumulator 3 120 mAh.


Smartfon trafi za około miesiąc do sprzedaży. Na razie wyłączenie w sieci AT&T. Nie jest znana data ekspansji modelu na inne rynki. Cena, jak za każdą innowację, będzie wysoka – około 2 300 PLN (co przekładało by się na minimum 3 000 PLN w Polsce z uwagi na podatki).


Źródło: VB

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.