Seagate SkyHawk AI

Radek Nimal - Saturday, 28 October 2017, 12:00

Dysk SkyHawk AI od Seagate to pierwszy napęd do systemów monitoringu ze sztuczną inteligencją.
10-letnie doświadczenie Seagate w produkcji napędów dedykowanych do rejestratorów telewizji przemysłowych zaowocowało stworzeniem magazynu danych pozwalającego na ciągłą pracę rejestrującą i równoległe analizowanie zapisanych danych. Systemy AI stosowane w monitoringu analizują obraz szukając zmian w treści, rozpoznają twarze i uczą się właściwych reakcji na podstawie wcześniejszych alarmów. Rosnące wykorzystywanie tych systemów powoduje równoległy wzrost zapotrzebowania na moce obliczeniowe NVR i wydajność wykorzystywanych HDD do nie tylko ciągłej pracy w zapisie, ale wielu operacji odczytu równolegle.


Nowe dyski Seagate objęte są pięcioletnią gwarancją. Dostępne są w wersjach 10 TB i 8 TB w cenach odpowiednio 449,99 USD oraz 349,99 USD. Dodatkowo producent oferuje przez dwa lata usługę odzyskiwania danych Seagate Rescure Services.


Źdło: Seagate

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.