Samsung The Wall: pierwszy na świecie modułowy telewizor MicroLED o przekątnej 146”

Radek Nimal - Saturday, 13 January 2018, 23:35

146-calowy modułowy telewizor z samodzielnie emitującą światło technologią MicroLED to jedna z wielu innowacji, które zaprezentowane zostały na tegorocznej imprezie 2018 Samsung First Look.Ekran MicroLED o przekątnej 146 cali oferuje użytkownikom bogactwo wrażeń wizualnych i wyznacza kierunek ewolucji technologii, gdzie telewizor pełni rolę inteligentnego centrum codziennego życia.
Tegoroczna impreza First Look przyciągnęła ponad 300 przedstawicieli mediów z całego świata i środowisk opiniotwórczych. Na scenie wystąpili Jonghee Han, Samsung’s President of Visual Display oraz Dave Das, Senior Vice President of Consumer Electronics w Samsung Electronics America. Obaj opowiedzieli o wizji firmy Samsung, która zakłada, że ekrany telewizorów będą oferować nie tylko fantastyczną jakość obrazu, ale także staną się centrum dowodzenia różnymi domowymi urządzeniami, by ułatwiać codzienne życie.

146-calowy telewizor modułowy The Wall firmy Samsung w technologii MicroLED oferuje wspaniałą jakość obrazu bez ograniczeń w zakresie rozmiaru, rozdzielczości, czy formy. Jest to telewizor z diodami LED o zdolności do samodzielnej emisji światła. Ich wielkość wyrażona jest w mikrometrycznej skali (µm) – co oznacza, że są o wiele mniejsze od obecnie dostępnych diod LED. Co więcej są źródłem światła dla samych siebie.

Zastosowana w The Wall technologia MicroLED eliminuje potrzebę stosowania filtrów kolorów lub podświetlenia, a jednocześnie zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Ekran MicroLED posiada także doskonałe parametry wytrzymałości i jakości w zakresie wydajności świetlnej, żywotności źródła światła i zużycia energii.

Modułowa, pozbawiona ramy konstrukcja The Wall pozwoli konsumentom dostosować ekran i jego kształt do własnych potrzeb. Idealnie sprawdzi się m.in. w różnorodnych zastosowaniach i przestrzeniach, gdzie wymagane są ekrany o dużej wielkości.

Firma Samsung zaprezentowała też pierwszy na świecie telewizor QLED z technologią 8K AI, który w drugiej połowie 2018 roku dostępny będzie w Korei Południowej i USA. Technologia AI pozwala przetworzyć treści dostępne w standardowej rozdzielczości i zaprezentować je w jakości 8K. Wykorzystuje ona zastrzeżony algorytm, który na podstawie parametrów jakości obrazu dla każdej sceny koryguje rozdzielczość. Co więcej może przekształcać treści dowolnego typu z dowolnego źródła w obraz o wysokiej, jak najbardziej zbliżonej do 8K rozdzielczości.

Rozdzielczość 8K maksymalizuje wrażenia wizualne dzięki zastosowaniu nowych funkcji. Są to: wyostrzenie detali, które poprawia jakość treści w standardowej rozdzielczości, redukcja szumów, funkcja przywracania krawędzi, dzięki której widać wyraźniejsze obramowanie obiektów na ekranie, a także automatyczna korekta dźwięku w zależności od prezentowanych treści, np. wydarzeń sportowych czy koncertów.

Firma Samsung zaprezentowała także telewizory Smart TV, które posiadają dodatkowe opcje łączności oraz funkcje zwiększające wygodę użytkowania, takie jak Bixby, SmartThings czy Universal Guide.

Bixby to inteligentna platforma wirtualnego asystenta opracowana przez firmę Samsung, która usprawnia interakcję między telewizorem a jego użytkownikami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu intuicyjnego interfejsu i dużych możliwości w zakresie analizy dźwięku. Bixby w telewizorach Smart TV będzie dostępny na wybranych rynkach.

Za sprawą platformy IoT firmy Samsung - SmartThings - telewizory Smart TV na 2018 oferują funkcje ułatwiające udostępnianie treści i łączność. Dzięki niej łatwiej można sterować telewizorem i synchronizować go z innymi urządzeniami. W tym roku na wybranych rynkach pojawią się również telewizory z Universal Guide. Jest to zaawansowany asystent programów TV, który automatycznie poleca audycje i treści zgodnie z preferencjami użytkownika.

Podczas First Look wiele działo się także w poszczególnych strefach produktów, gdzie zaprezentowano technologię 8K-AI, gry 4K HDR, HDR10+, telewizory Smart TV i inne urządzenia. W tych strefach goście First Look 2018 mogli dokładnie zapoznać się z najbardziej niesamowitymi innowacjami firmy Samsung w zakresie wyświetlania obrazu.

Źródło: Samsung

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.