Rugged Secure

Radek Nimal - Monday, 12 February 2018, 12:30

Seagate pod marką LaCie przedstawił kolejny przenośny dysk twardy o wysokiej wytrzymałości na mało delikatne traktowanie – Rugged Secure. Oprócz USB posiada on także starszy konektor FW 800.
Urządzenie jest nie tylko wytrzymałe, ale też ładne. Zaprojektował je Neil Poulton. Pomarańczowa obudowa sugeruje wysoką wytrzymałość. I nie są to czcze obietnice – Upadek z 1,2 m na twardą nawierzchnię nie jest groźny dla danych na nośniku. Nie ma także problemu z wystawieniem go na niskie temperatury poniżej 0°C.

Oferowane transfery wynoszą 110 MBps. Dane zapisywane na nośniku zabezpieczone są sprzętowym szyfrowaniem wykorzystującym technologię Seagate Secure. Rozłączenie dysku powoduje automatyczne zaszyfrowanie danych a dostęp do nich wymaga podania hasła.

Pojemność urządzenia LaCie Rugged Secure wynosi 2 TB. Posiada on dwa interfejsy – USB 3.0 oraz FireWire 800, co ucieszy posiadaczy komputerów z tym odchodzącym już do lamusa standardem złącza. Pojawi się on w handlu w najbliższych miesiącach. Cena została ustalona na 139,99 GBP.

Źródło: LaCie

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.