Roxio Creator 2011 z obsługą 3D

Jarson - sobota, 28 sierpnia 2010, 13:11
Roxio dołączył do grona pionierów technologii 3D przeznaczonej do domowego użytku. W pakiecie Roxio 2011 została dodana obsługa "trójwymiarowych" fotografii oraz materiałów wideo, wraz z możliwością programowego przekształcania treści 2D w 3D. Aplikacja pozwala na przechwytywanie, edytowanie, tworzenie oraz udostępnianie własnych fotografii, filmów oraz projektów 3D.



Roxio Creator 2011 został stworzony zarówno dla bardziej zaawansowanych użytkowników, jak i dla osób początkujących, zainteresowanych dodaniem "trzeciego wymiaru" do kolekcji rodzinnych zdjęć i filmów.

Aplikacja wspiera najnowsze formaty 3D, łącznie z tymi, które są wykorzystane w nowowydanych filmach. Pozwala ona na bezpośrednie przechwytywanie materiałów 3D ze stereoskopowych kamer cyfrowych, a następnie ich przetwarzanie, łącznie z dodawaniem tytułów, efektów przejść oraz innych efektów 3D. Powstałe treści można oglądać na domowym komputerze, lub przesyłać bezpośrednio na YouTube.



Użytkownicy Roxio Creator 2011 mogą rozpocząć eksperymenty z treściami 3D bezpośrednio po zakupie programu, nawet, jeśli posiadają standardowy zestaw komputerowy, wyposażony w zwykły monitor; do zestawu Roxio dołącza bowiem okulary anaglifowe. Ponieważ producent współpracuje z firmami odpowiedzialnymi za tworzenie technologii 3D, takimi jak ATI, NVIDIA czy RealD, aplikacja jest w pełni kompatybilna z najnowszymi kamerami 3D, systemami, wyświetlaczami oraz formatami 3D.

Poza funkcjonalnością 3D pakiet zawiera szereg innych narzędzi przydatnych przy zarządzaniu kolekcją domowych filmów i fotografii cyfrowych. Zalicza się do nich między innymi Roxio Streamer, który przekształca domowy PC w serwer multimediów. Aplikacja pozwala na bezpieczny dostęp z dowolnego miejsca do przechowywanych na komputerze treści za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Roxio Streamer wspiera standardy UPNP i DLNA, dzięki czemu pliki można przeglądać za pomocą kompatybilnych z DLNA telewizorów, odtwarzaczy DVD i konsol do gier.



Pakiet zawiera nowe funkcje i narzędzia, które przyspieszają i upraszczają proces tworzenia i konwersji materiałów wideo oraz przygotowywania kolekcji fotografii oraz projektów nagrywanych następnie na płytach DVD lub Blu-ray. Wśród nowych funkcji znalazła się między innymi możliwość bezpośredniego przesyłania treści na fecebookowe konto. Nowością jest ponadto dodanie wsparcia dla iPadów.

W ułatwieniu pracy z pakietem pomaga wbudowane Lerning Center (Centrum Nauki), które zawiera tutoriale wideo oraz instrukcje opisujące krok po kroku wykonywanie poszczególnych zadań. Aby maksymalnie skrócić czas renderingu i kodowania materiałów wideo (szczególnie tych w wysokiej rozdzielczości) w aplikacji dodano wsparcie zarówno dla procesorów Core i7 oraz Core i9, jak i technologii ATI Stream i Nvidia CUDA, które angażują do pracy również procesory karty graficznej komputera.

Roxio Creator 2011 jest dostępny na stronie www.roxio.com w cenie 99,99$. Wersja pudełkowa pojawi się w sklepach na początku września. Została ona wyceniona na 129,99$.

Źródło: techpowerup.com
Zdjęcia: zorg
Daj znać innym:
  • Print
  • PDF
  • Wykop
  • Facebook
  • Twitter
  • Digg
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • MySpace

Komentarze (1)
  1. zorg

    Ja rozumiem ze 3D to ciekawostka , ale roxio to naprawde dobry program dla dzisiejszych kamer i aparatow , mozna robic naprawde piekne pokazy a w wersji 2011 jest kilka ciekawych niespodzianek np.
    http://www.roxio.com/enu/products/creator/pro/video-movies.html

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako anonimowy użytkownik. Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze jako użytkownik serwisu CDRinfo.pl