Rackowe NASy QNAP TS-x53BU

Radek Nimal - Sunday, 30 July 2017, 23:37

QNAP przedstawił nowe serwery NAS przeznaczone do montażu szafowego. Seria TS-x53BU oferuje łączność 10 GbE.
Zaprezentowana właśnie seria TS-x53BU dostępna jest w wersjach z 4, 8 lub nawet 12 zatokami na dyski twarde. Występuje z pojedynczym lub podwójnym redundantnym zasilaniem. Do tego dochodzi możliwość dołożenia kart M.2 SSD, 4 wbudowane złącza 1 GbE oraz obsługa kart 10 GbE. To wszystko predysponuje do wykorzystania nowych serwerów w zastosowaniach SMB i grupach roboczych wymagających wysokiej wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa danych.


Serwery występują w wersjach 1U i 2 U zależnie od ilości dysków. Napędzane są przez czterordzeniowe jednostki Intel Celeron J3455 z zegarem 1,5 GHz (TB do 2,3 GHz). Maksymalna obsługiwana pojemność pamięci operacyjnej wynosi 8 GB (dwukanałowe DDR3L), standardowo oferowane są w konfiguracjach 4 GB i 8 GB. Obsługiwane są popularne dyski SATA III 6 Gbps. Maksymalna przepustowość (zależna od szybkości, ilości i konfiguracji macierzy dysków) wynosi 415 MBps przy odczycie i 416 MBps przy zapisie. Serwery obsługują szyfrowanie AES-Ni z kluczem 256 bitów.


Źródło: QNAP

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.