QNAP TVS-882BR – NAS z Blu-ray

Radek Nimal - Wednesday, 08 November 2017, 21:26

QNAP współpracuje z Vinpower Digital, wiodącym dostawcą sprzętu i rozwiązań do dysków optycznych, aby zintegrować przemysłowy napęd Blu-ray Vinpower z serwerem TVS-882BR Blu-Ray NAS. Umożliwia to użytkownikom zapisywanie zawartości NASa bezpośrednio na dyskach CD, DVD lub Blu-ray jako dodatkowe zabezpieczenie w postaci kopii zapasowych.
Seria TVS-882BR stanowi doskonałe rozwiązanie do przechowywania dużej ilości treści cyfrowych. Pozwala na łatwe współdzielenie danych przez sieć. Zawsze jednak zaleca się stosowanie zasady "3-2-1" podczas przechowywania treści cyfrowych. Zasada "3-2-1" oznacza posiadanie co najmniej trzech kopii danych, z których dwie powinny być przechowywane na dwóch różnych nośnikach, a jedna kopia zapasowa powinna być przechowywana poza siedzibą. Zasada ta jest specjalnie przeznaczona do ochrony przed klęskami żywiołowymi, które mogą potencjalnie zniszczyć wszystkie mienie i dane przechowywane w dotkniętym regionie. Właśnie dlatego QNAP przewidywał również napęd Blu-ray do napędów Blu-ray NAS serii TVS-882BR.


Dzięki integracji napędu klasy przemysłowej Vinpower Blu-ray seria QNAP TVS-882BR umożliwia tworzenie kopii zapasowych na praktycznie wszystkich formatach dysków optycznych, takich jak dyski CD, DVD i Blu-ray (w tym nośniki o pojemności 100 GB + BDXL) które można bezpiecznie przechowywać poza terenem zakładu. Dyski optyczne są wykonane z tworzywa sztucznego i mają twardą powłokę archiwizującą, dzięki czemu dane kopii zapasowej nie ulegną zniszczeniu lub nie będą podatne na działanie elementów, co zapewnia dłuższą ofertę archiwizacji.


Źdło: QNAP

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.