QNAP QIoT Suite Lite

Radek Nimal - Saturday, 02 September 2017, 22:05

Firma QNAP jest aktywnym graczem w segmencie Internetu Rzeczy. Udostępniła dziś oficjalnie swoją innowacyjną prywatną platformę chmurową IoT - QIoT Suite Lite. Zapewnia ona bezpieczną, prywatną przestrzeń do przechowywania danych i oferuje hybrydowe rozwiązanie IoT, pozwalające firmom na osiągnięcie maksymalnych korzyści podczas używania zarówno prywatnych, jak i publicznych chmur.
Od 2017 r. QNAP współpracuje z firmą Webduino – wspólnie wdrażając rozwiązanie IoT w zajmującej się badaniami w rolnictwie placówce Taoyuan District Agricultural Research and Extension Station na Tajwanie. System będący efektem tych prac dostarcza danych analitycznych dot. planowania prac rolniczych i ułatwia monitoring – dostarczając tym samym naukowcom zaawansowane narzędzia do zarządzania funkcjonowaniem farmy. QIoT Suite Lite gromadzi i przechowuje dane z wykorzystywanych w placówce czujników smart (wilgotność i temperaturę powietrza, poziom zakwaszenia gleby itp), dzięki czemu rolnicy mogą np. zdalnie, za pośrednictwem urządzeń mobilnych pozyskiwać w czasie rzeczywistym informacje o stanie upraw. Pozwala im to na szybkie reagowanie na zmiany, lepsze alokowanie zasobów i oszczędzanie czasu i siły roboczej. Dzięki QIoT użytkownicy mogą w prosty sposób wdrażać rozwiązania Internetu Rzeczy – bez ponoszenia wysokich kosztów, łatwo i bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej.


QIoT Suite Lite charakteryzuje się elastyczną architekturą i integruje liczne usługi zewnętrznych dostawców. Rozwiązanie to obsługuje m.in. zestawy startowe i urządzenia Arduino Yun, Raspberry Pi oraz Intel Edison, pozwala na łatwe udostępnianie via API zgromadzonych danych z urządzeń (np. do dalszej analizy) do innych aplikacji (np. Microsoft Power BI). Wybrane modele QNAP NAS obsługują również technologię AWS Greengrass, co pozwala na korzystanie z chmury Amazon. Rozwiązanie autorstwa QNAP łączy zalety chmury prywatnej i publicznej, pozwalając na elastyczne wdrażanie i umożliwiając integratorom obsługiwanie najbardziej zróżnicowanych i złożonych scenariuszy wdrożeń IoT.


QIoT Suite Lite obsługuje również bardziej zaawansowane zastosowania IoT, takie jak np. Fog Computing – w którym wiele serwerów QNAP NAS może pracować w hierarchicznej strukturze, zarówno jako jednostki Fog oraz Edge.


Platforma QIoT była prezentowana m.in. na imprezach IoT Tech Expo Global 2017 oraz CeBIT 2017. QNAP intensywnie promuje realne scenariusze zastosowania IoT np. poprzez przygotowanie imprezy QNAP Hackathon Challenges for smart cities na Secutech Tajpei 2017 oraz zorganizowanie serii warsztatów QIoT, mających zachęcać użytkowników do eksplorowania praktycznie nieograniczonych możliwości IoT na QNAP NAS. Platforma QIoT Suite Lite v1.0 jest już dostępna w QTS App Center.


Źródło: QNAP

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.