QNAP prezentuje technologię vQTS

Radek Nimal - Friday, 02 February 2018, 18:51

QNAP oficjalnie udostępnił nową technologię wirtualizacji vQTS, która umożliwia użytkowników NAS-ów QNAP uruchamianie na jednym urządzeniu wielu wirtualnych systemów QTS. Nowe rozwiązanie bazuje na aplikacji Virtualization Station i pozwala na wygodne segregowanie zasobów, korzystanie ze środowisk multi-tenant, elastyczne wdrażanie aplikacji, zredukowanie kosztów zużycia energii, zakupu sprzętu a także na oszczędność miejsca. vQTS w pierwszej fazie dostępny jest dla wyposażonych w układy AMD Ryzen NAS-ów z serii TS-x77 NAS, oferujących najwyższą wydajność i pozwalających maksymalnie wykorzystać możliwości ofertowane przez nową technologię.
Urządzenia z serii TS-x77 oferują rozwiązania wirtualizacyjne pozwalające na stworzenie na pojedynczym NAS-ie środowiska wielosystemowego. Oprócz maszyn wirtualnych z systemami Windows, Linux, UNIX oraz Android, użytkownicy mogą od teraz hostować na nich również wiele wirtualnych maszyn z QTS, maksymalnie zwiększając w ten sposób możliwości urządzenia. vQTS szczególnie sprawdzi się w środowiskach biznesowych, dzięki poniższym zaletom:


  • Rozwiązanie All-inclusive – redukcja kosztów i lepsze wykorzystanie przestrzeni – Uruchamiaj wiele systemów QTS na pojedynczym QNAP NAS. Każdy vQTS działa niezależnie, może być wykorzystywany przez różne działy czy zespoły, z niezależnymi ustawieniami uprawnień i aplikacjami.

  • Segregacja zasobów zapewnia optymalną wydajność – Każdemu vQTS można alokować dedykowane zasoby sprzętowe (CPU, pamięć, przestrzeń dyskową, łącze) – co gwarantuje, że każdy system będzie działał stabilnie i nie zakłócał pracy innych.

  • Segregacja aplikacji – zwiększone bezpieczeństwo i elastyczność – Uruchamiaj różne aplikacje na oddzielnych vQTS-ach aby efektywnie oddzielić usługi. Na jednej kopii vQTS można np. uruchomić Hybrid Backup Sync (do synchronizowania plików w chmurze), nie zakłócając w żaden sposób pracy usług chmurowych działających na innym vQTS.

  • Oddziel przetwarzanie od przestrzeni dyskowej – vQTS obsługuje NFS oraz iSCSI, co pozwala na łatwe podpięcie do niego zasobów dyskowych z innego NAS-a QNAP. Możliwe jest np. wykonywanie zadań wymagających wysokiej wydajności na wysoko wydajnym NAS-ie i jednoczesne przechowywanie danych niezbędnych do tych operacji na innym urządzeniu.

  • Bezpieczeństwo i optymalne wykorzystanie łącza – Korzystanie z danych przechowywanych na NAS-ie z vQTS jest bezpieczne i pozwala na zredukowanie obciążenia łącza – ponieważ dane nie są przesyłane kablami sieciowymi.

  • Centrum Aplikacji pozwala na zwiększenie zakresu funkcji NAS-a – Każdy vQTS ma dostęp do QTS App Center, co pozwala na instalowanie aplikacji i zwiększenie zakresu funkcji urządzenia.


vQTS jest już dostępny dla urządzeń z serii TS-x77. Do stworzenia vQTS niezbędna jest Virtualization Station v3.1.7. Na chwilę obecną zgodne są serwery QNAP z procesorami AMD Ryzen 5 i 7 – modele TS-1277-1700-64G, TS-877-1700-16G oraz TS-677-1600-8G.

Źródło: QNAP

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.