Project Scorpio szybszy niż zakładano

Radek Nimal - Tuesday, 18 April 2017, 10:40

Według opublikowanej wstępnej specyfikacji nadchodzącej konsoli Microsoft Project Scorpio urządzenie to będzie bardzo szybkie. Jego wydajność zostawi daleko w tyle obecnych gigantów tego rynku – Sony PlayStation 4 Pro oraz Microsoft Xbox One S.
Wydajność przetwarzania grafiki ma sięgnąć 6 TFlop. Jednostka centralna produkcji AMD będzie posiadać osiem rdzeni taktowanych zegarem 2,3 GHz z 4 MB pomięci L2 cache. Nowe rdzenie mają być według Microsoftu o 31% niż te stosowane w Xbox One. Pamięć operacyjna to 12 GB GDDR5 (384-bitowy interfejs, 12 kanałów 32-bitowych, przepustowość 326 GBps).


Odpowiednie zasilanie zapewni wbudowany PSU 245 W. By zaś to schłodzić zainstalowana zostanie komora parująca z rurkami odprowadzającymi ciepło. Wewnątrz komory stałą temperaturę zapewni zjonizowana woda destylowana zamknięta próżniowo, która po odebraniu ciepła i zmianie stanu skupienia oddali się grawitacyjnie do części radiatora celem schłodzenia.


Za grafikę będzie odpowiadać karta dedykowana do tego urządzenia. Bazować będzie na 40 układach Radeon taktowanych zegarem 1 172 MHz. Oznacza to znaczne przyspieszenie w porównaniu do Xbox One z zegarem 835 MHz i PS4 – 911 Mhz.


Konsola będzie posiadać 2,5-calowy napęd 1 TB oraz 4K Ultra HD Blu-Ray. Wyjście video to HDMI 2.0. Konsola będzie oferować rozdzielczość 4K z możliwością downsamplingu do Full HD dla ekranów o niższej rozdzielczości. Konsola będzie także oferować prawdziwie dookólny dźwięk w najnowszych standardach Dolby Atmos oraz DTS:X.


Źródło: Xbox

Tagi: , , ,

Komentarze (1)
  1. jocker napisał(a):

    Czyli PS5 zaraz będzie ogłoszone i tak o to co roku nowa konsola. Ca zo debile czasy zamiast skupić się na wyciśnięciu z tego co mamy ostatnich soków. Nad optymalizacją się zmęczyć. To teraz nowe konsole będą powstawać szybciej niż Chińskie podróbki sprzedawane na bazarach. Do tego te same gry będą na mocniejszych Pecetach.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.