PowerSpot – ładowanie na (dużą) odległość

Radek Nimal - Sunday, 31 December 2017, 17:54

Kolejna firma dołącza do rozgrywki na rynku ładowania bezprzewodowego na spore odległości. Kilka dni temu pisaliśmy o Energous umożliwiającym ładownie z 1 m. PowerSpot, rozwiązanie firmy PowerCast, ma zasięg 24,5 metra.




Energous także planuje wejść na rynek zdalnego ładowania na duże odległości. Na razie posiada jednak amerykańską certyfikację FCC na ładowarki do 1 m. Tym samym rozwiązanie PowerCast jest pierwszą ładowarką dalekiego zasięgu dopuszczoną przez Federalną Komisję Łączności (certyfikacja FCC) do sprzedaży na terenie USA oraz przez ISED na terenie Kanady z tak dużym zasięgiem ładowania bezprzewodowego.

Ładowarka jest w stanie dostarczyć do 3 W mocy w zasięgu do maksymalnie 80 stóp (około 24,5 m). Wiązka ładująca ma szerokość 70°. Zasięg zależy od poboru mocy przez odbiornik. I tak np. energochłonne urządzenia typu słuchawki, smartwatche, gamepady itp. ładowane będą z odległości do 60 cm, klawiatury i myszy – 1,5 m, piloty zdalnego sterowania, smartcardy itp. – do 3 m a nie wymagające wysokich prądów czujniki automatyzacji domu – do 24,5 m. Oczywiście podane odległości są przykładowe i będą się różnić zależnie od odbiornika i przeszkód na drodze wiązki ładującej.

Sama ładowarka to PowerSpot. Ma wymiary 18,5 x 5,3 x 3,6 cm. Producent zaprezentuje urządzenie razem z kompatybilnymi odbiornikami – kontrolerami gier, słuchawkami, zegarkami inteligentnymi i innymi – w czasie zbliżających się targów CES 2018. Na debiut rynkowy przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do 3 kwartału 2018 roku. Zapowiadana cena jednak wydaje się bardzo rozsądna – PowerSpot ma kosztować około 100 USD w momencie debiutu a cena ma spaść do około 50 USD po masowej adaptacji technologii i rozpoczęciu masowej produkcji.

Źródło: PowerCast

Tagi: , ,

Komentarze (1)
  1. gfnfg napisał(a):

    Ciekawe jaka bedzie sprawnosc takiej ladowarki ?
    Moze okazac sie, ze stacja bedzie pobierala z 50W i do urzadzenia w odleglosci 1m dotrze tylko 1W. Zaklad energetyczny napewno sie ucieszy

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.