Pendrivy OTG ADATA UC360 i UC370

Radek Nimal - Saturday, 10 June 2017, 22:00

Firma ADATA wprowadziła do swojej oferty dwa nowe pendrive’y - UC360 i UC370 (na zdjęciu). Oba modele posiadają konstrukcję 2-w-1, wykorzystują protokół OTG i są wykonane z metalu.
ADATA UC360 posiada złącza USB-A oraz Micro USB i waży zaledwie 3,8 g. UC370 wyposażony jest w złącze USB-A oraz najnowsze USB-C.


Nowe pendrive’y, dzięki zastosowaniu wytrzymałej, metalowej obudowy oraz technologii COB (Chip-On-Board), są w pełni odporne na wodę, kurz, wstrząsy i upadki. Ich funkcjonalność dodatkowo zwiększa uchwyt, który umożliwia przypięcie np. do kluczy.


Łączność odbywa się przez port USB 3.1 z wykorzystaniem protokołu OTG (on the go). Dzięki niemu urządzenia nie wymagają instalacji sterowników i działają od razu po podłączeniu. Maksymalne prędkości transferu to 100/30 MB/s dla odczytu i zapisu danych. Oba pendrive’y są kompatybilne z Windows, Mac OS, Android oraz wieloma platformami takimi jak telewizory Smart TV czy konsole.


ADATA UC360 i UC370 dostępne są w wariantach o pojemności 16, 32 i 64 GB. Ceny nie są jeszcze znane.


Źródło: ADATA

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.