Odtwarzacz UHD BD LG UP970

Radek Nimal - Wednesday, 30 August 2017, 08:02

LG przedstawił nowy model odtwarzacza Blu-Ray. UP970 obsługuje płyty Ultra HD 4K z HDR.
Pierwszy oficjalny pokaz nowego modelu miał miejsce na CES 2017. Teraz urządzenie trafia na sklepowe półki. Odtwarzacz obsługuje nośniki optyczne włącznie z najnowszym wcieleniem formatu Blu-Ray – Ultra HD BD. Poradzi sobie także w wyświetlaniem video o zwiększonej rozpiętości tonalnej HDR. Wpiera Dolby Vision Blu-Ray – technologię zapewniającą większy kontrast i jasność oraz pełniejszą paletę kolorów.


LG UP970 jest kompatybilny z HDR10. Daje to pełną obsługę spotykanych metod poszerzania palety kolorystycznej i uwydatniania zawartości w kontrastowych scenach. W zakresie odtwarzania dźwięku także nie ma się czego powstydzić. Urządzenie zdekoduje Dolby Atmos, Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.


Odtwarzacz posiada dwa wyjśćie HDMI – jeden w wersji 1.4 oraz drugi 2.0a. Pozwala to na równoległe podłączenie i do TV i bezpośrednio do wzmacniacza audio, gdy nie chcemy oglądać filmów a jedynie posłuchać muzyki. Ma to znacznie w przypadku modeli nie przepuszczających sygnału na zasadzie pass trought.

UP970 posiada też złącze Ethernet oraz kartę Wi-Fi pozwalające na podłączenie do Internetu i odbieranie streamingu z takich serwisów jak Netflix czy YouTube. Port USB pozwala na odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki z napędów przenośnych.

LG UP970 jest już dostępny na rynku. Cena wynosi 299 USD. W naszym kraju trzeba na niego wydać nieco więcej – kosztuje 1 499 PLN.

Źródło: LG

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.