Nowy Walkman Sony z serii ZX

Radek Nimal - Friday, 08 September 2017, 17:38

Kultowy Walkman ma się świetnie — co widać (i słychać) na przykładzie najnowszego modelu z serii ZX: NW-ZX300. Ten zaprojektowany z niezwykłą starannością odtwarzacz jest wyposażony w symetryczne wyjście audio, wzmacniacz S-Master HX oraz system obsługi stworzony przez melomanów dla melomanów. Wyróżnia go doskonała jakość i wrażenia przy słuchaniu.
Długi czas pracy akumulatora, smukła sylwetka i mała waga sprawiają, że urządzenie doskonale spisuje się w roli odtwarzacza muzycznego w każdym miejscu.


Odtwarzacz ZX300 pozwala słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości ze wzmacniacza cyfrowego S-Master HX™. W trosce o jeszcze lepsze brzmienie do montażu elementów urządzenia użyto nowego lutu bezołowiowego. Obsługa formatów DSD 11,2 MHz (bez konwersji) i PCM 384 kHz / 32 bity gwarantuje reprodukcję muzyki zgodnie z zamysłem jej wykonawcy. Dostępność wyjścia symetrycznego — całkowicie rozdzielającego lewy i prawy kanał dźwięku — oznacza czysty dźwięk i mniej zakłóceń.


Aby zapewnić słuchaczowi najlepsze możliwe wrażenia, podstawę montażową odtwarzacza ZX300 wykonano z aluminium — materiału o małej rezystancji. Większa klarowność partii wokalnych i mocny bas są zasługą kondensatorów FTCAP (Conductive Polymer Aluminium Solid Capacitors) oraz nowego kondensatora foliowego.


Kluczową właściwością odtwarzacza ZX300, jak i odnoszącej sukcesy serii WM-1, jest zoptymalizowany dźwięk o wysokiej jakości. Do jego uzyskania przyczyniają się przewody OFC łączące wzmacniacz z gniazdem słuchawkowym: ich niska rezystancja pozwala uniknąć strat w przesyłanym sygnale, co przekłada się na mocny dźwięk. W celu zapewnienia mocnego basu i niskiego poziomu zakłóceń rolę głównego źródła zasilania akumulatorowego w tym modelu Walkman pełni dwuwarstwowy kondensator. Dwa oscylatory kwarcowe zapewniają natomiast wysoką jakość dźwięku, większy odstęp sygnału od szumu i dużą ilość danych muzycznych.


Dalszą poprawę odstępu sygnału od szumu i poziomu zakłóceń osiągnięto poprzez oddzielenie bloku audio od bloku zasilającego/cyfrowego na płytce drukowanej. W obwodzie LC wyjścia słuchawkowego użyto rezystora audio o wysokiej jakości. Osłabia on zniekształcenia magnetyczne, czego efektem jest rozległe, klarowne brzmienie.Odtwarzacz może pełnić funkcję przetwornika cyfrowo-analogowego USB. Pozwala wówczas przekształcać na sygnał audio dane przesyłane strumieniowo z innych urządzeń, takich jak komputer, zapewniając w ten sposób lepsze wrażenia przy słuchaniu. Nowością jest obsługa kolejnego formatu dźwięku o wysokiej rozdzielczości: MQA.


Dotykowy system obsługi zaprojektowano specjalnie na potrzeby odtwarzania muzyki. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne. Przykładowo, aby zmienić głośność, wystarczy raz dotknąć ekranu. Ten smukły i lekki Walkman pracuje bez ładowania przez 30 godzin, jest wyposażony w 64 GB wewnętrznej pamięci, a na dodatek współpracuje z pamięcią zewnętrzną — pozwala więc słuchać muzyki przez całą dobę i idealnie sprawdza się w długich podróżach. Do podłączenia słuchawek bezprzewodowych można użyć technologii BLUETOOTH lub NFC. Przy transmisji dźwięku przez łącze BLUETOOTH odtwarzacz ZX300 będzie obsługiwał nie tylko kodek LDAC, lecz także Qualcomm aptX HD audio.


Uzupełnieniem eleganckiego, matowego wykończenia obudowy jest matowy ekran, odporny na powstawanie widocznych odcisków palców. Cena urządzenia to 699 USD.


Źródło: Sony

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.