Nowe SSD Patriot

Radek Nimal - Saturday, 17 June 2017, 01:50

Patriot zaprezentował dwa napędy SSD – zewnętrzny Spark External SSD z USB 3.0 oraz kartę M.2 Scorch obsługującą protokół NVMe.
Widoczna na górnym zdjęciu karta Scorch to nowoczesny napęd SSD z interfejsem PCIe trzeciej generacji. Bazuje na 64-warstwowych kościach BiCS połączonych z kontrolerem Phison.


Urządzenie wykonane jest w postaci karty M.2 2280. Oferuje znakomitą wydajność – odczyt 1 200 MBps i zapis 800 MBps. Współczynniki wydajności to 240 000 IOPS. Na razie wiadomo jedynie o modelu 240 GB, ale niewątpliwie na rynku pojawią się także inne, większe pojemności.


Przedstawiony na dolnym zdjęciu zewnętrzny napęd to Spark External SSD. Z komputerem komunikuje się za pośrednictwem szybkiego złącza USB 3.0 SuperSpeed. Oferuje prędkości transferów sięgające 480 MBps przy odczycie danych i 460 MBps przy ich zapisie. Dostępne mają być pojemności od 128 GB do 960 GB. Przy niewielkich rozmiarach fizycznych napęd ten stanie się ciekawą alternatywną dla najszybszych pendrivów.


Źródło: Dallcrown

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.