Nowe sieciowe wzmacniacze Marantz

Radek Nimal - Monday, 12 June 2017, 15:26

Doskonale znana na rynku audio firma Marantz przedstawiła dwa nowe wzmacniacze z funkcjami sieciowymi – modele NR1608 (górne zdjęcie) oraz NR1508.
Oba doskonale sprawdzą się w wielopokojowych instalacjach audio zachowując jednocześnie minimalistyczne wzornictwo i niewielkie rozmiary. Dzięki temu wpasują się w każdy salon. Posiadają łączność Wi-Fi, Airplay, Ethernet oraz Bluetooth. Do sterowania nimi przewidziano aplikacje dla systemów mobilnych Fire, iOS oraz Android.


NR1608 obsługuje trójwymiarowy dźwięk dookólny Dolby Atmos oraz DTS:X. Na wyjściu podaje dźwięk 7.2-kanałowy lub 5.1.2-kanałowy (wzmocnienie 7-kanałów po 50 W). Przepuszcza sygnał video 4K oraz potrafi podnosić rozdzielczość nawet z płyt DVD do Ultra HD. Posiadanie aż ośmiu wejść HDMI daje szerokie możliwości podłączania źródeł sygnału. Do tego dochodzi obsługa głośników HEOS, standardu HDR i Dolby Vision a po upgradzie oprogramowania wewnętrznego – Hybrid Log Gamma. Ustawienie wszystkich parametrów ułatwi wyświetlane na ekranie telewizora menu oraz aplikacja Audyssey MultEQ Editor App. Urządzenie wyceniono na 749 USD.


O 200 USD tańszy jest model NR1508 (dolne zdjęcie). Również oferuje wzmocnienie po 50 W na kanał, ale w systemie 5.2. Nie obsłuży najnowszych standardów Dolby Atmos ani DTS:X. Za to pozwoli na dekodowanie Dolby True HD i DTS-HD. Posiada możliwość wizualnego ustawiania przez Audyssey MultEQ. Sześć wejść HDMI obsługuje rozdzielczość 4K. Pozbawiono go jednak możliwości upskalowania SD/HD dl UHD.


Źródło: Marantz

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.